Garnett 'ohladil' vročico

Boston, 02. 06. 2012 07.59 |

Košarkarji NBA-moštva Boston Celtics so v tretjem dvoboju finala vzhodne konference s 101:91 premagali Miami Heat. Junak zmage je bil veteran v vrstah keltov Kevin Garnett.

Košarkarsko polfinale vzhodne konference v ligi NBA bo še zanimivo, Miami Heat pa se proti Boston Celticsom ne bo tako zlahka prebil v finale tekmovanja. To je bilo jasno že po drugem dvoboju, ki so ga po podaljšku dobili LeBron James in soigralci. Takrat je Rajon Rondo napovedal, da se tekmovanje iz Miamija seli v Boston, kjer bo zgodba povsem drugačna in to se že uresničuje. V noči na soboto so namreč varovanci Doca Riversa s 101:91 ugnali tekmeca in znižali izid v zmagah na 2:1.

Veteran Kevin Garnett je bil nerešljiva uganka za košarkarje Miamija.
Veteran Kevin Garnett je bil nerešljiva uganka za košarkarje Miamija. FOTO: Reuters

Junak zmage je bil s 24 točkami in 11 skoki veteran Kevin Garnett. "Moja forma močno niha, razlogov za to pa je več. Tudi v mojih členkih. Dobra predstava je posledica izkušenj. Stric me je vedno učil, da moram sklece delati na členkih, torej nekakšna vojaška vzgoja je tista, ki mi je prinesla tako dobro predstavo,“ se je po zmagi šalil Garnett. Gostitelji so nadzirali potek dvoboja prve tri četrtine, v zadnji pa so gostje s Floride pritisnili na vso moč, dobili zadnjo četrtino za kar 12 točk (28:16), a to ni zadostovalo za več od častnega poraza.

Pri vročici je bil s 34 točkami najučinkovitejši James.

Boston Celtics - Miami Heat 101:91 / 1:2