Ljubljana, 11. 12. 2013 22.09 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 9. krogu s 74:61 ugnali nemški Ratiopharm Ulm. Najučinkovitejši pri domačinih je bil Jakov Vladović (17 točk). Zmaji so z zmago izpolnili zastavljeni cilj.

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije bodo v regionalni ligi počasi ujeli ritem, v evropskem pokalu pa jim gre zaenkrat presenetljivo dobro. Šef klubske stroke Aleš Pipan je tako pred obračunom zadnjega kroga prvega dela tekmovanja od svojih izbrancev pričakoval zmago. Tekmec je bil sicer Ratiopharm Ulm, ki jih je sredi Nemčije ugnal. "Gre za tipično nemško ekipo, saj so izjemno nepopustljivi. Igrajo hitro, moderno košarko in dobro mečejo za tri točke. Nevarni so tudi v tranzicijski igri. V Nemčiji smo bili blizu zmagi, a smo na koncu zaradi lastnih napak tekmo izgubili. Ne želimo, da se to ponovi v Stožicah. Hočemo prvo mesto v skupini in to je naš cilj! To pomeni, da mora Ulm v Stožicah pasti," je pred dvobojem v prestolnici napovedoval Celjan Pipan, ki s svojimi izbranci v prvem delu dvoboja ni imel recepta za razpoložene goste.

Alex Stephenson
Alex Stephenson FOTO: Damjan Žibert

Potem, ko se je prva četrtina končala z 18:18, so v nadajevanju nekoliko bolje zaigrali gostje in si do odmora priigrali dva koša prednosti. V prvem polčasu je bil pri gostih razpoložen predvsem Philipp Schwethelm (9 točk), pri zmajih pa se je z enakim izkupičkom odlikoval Cedric Jackson. V nadaljevanju so gostielji uspeli stopiti na plin, se z dvema zaporednima trojkama Nebojše Joksimovića odlepili za sedem točk (45:38) in nadaljevanje je bilo veliko lažje. Do konca tretje četrtine so si priigrali osem košev naskoka, v zadnjih desetih minutah pa deklasirali tekmeca.

Z dobro obrambo in kombinatorno igro v napadu so povsem zlomili tekmeca in se ob koncu veselili zmage s 74:61.