Ljubljana, 24. 10. 2015 21.33 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v sedmem krogu lige Aba v domačih Stožicah izgubili z vodilno Budućnostjo (63:67), kljub temu da so dobili kar tri od štirih četrtin. Usodna je bila slaba igra v drugi, ki so jo Črnogorci dobili s 27:14. Zmaji so kljub porazu na koncu tekme zaploskali glasnim Green Dragonsom.

Pri domačih, ki so izgubili po treh zaporednih zmagah, je največ, 15 točk dosegel Miha Lapornik, 13 jih je prispeval Sava Lešić, medtem ko se je pri gostih najbolj izkazal kanadski košarkar Devoe Joseph. Slednji je vknjižil 15 točk.

Union Olimpija je proti Budućnosti, ki po šesti letošnji zmagi ostaja vodilna ekipa lige Aba, igrala oslabljena. Manjkali so Blaž Mahkovic, ki je dan pred tekmo dobil udarec v koleno, Saša Zagorac, ki ima težave s stegensko mišico ter Luka Rupnik zaradi bolečin v hrbtu. Vsi trije so vprašljivi za sredino tekmo evropskega pokala proti nemškemu Bonnu v Stožicah.

Brez treh pomembnih igralcev in ob dejstvu, da gostiteljem ni šel met z razdalje, gledalci in med njimi tudi glasni člani domače navijaške skupine Green Dragons niso mogli pričakovati presenečenja. Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so se borili, bili relativno blizu, dokončno pa so se morali od zmage posloviti nekaj minut pred koncem tekme, ko niso izkoristili napada pri zaostanku petih točk (51:56).

Mulalić z metom s polovice igrišča utišal gledalce v Pionirju
Košarkarji Krke so v 7. krogu lige Aba premagali Partizan s 70:69. Krka je imela tokrat dva junaka. Prvi je brez dvoma Mirko Mulalić (19 točk), ki je s trojko z desetih metrov dobesedno v zadnji sekundi tekme poskrbel za zmago, drugi pa prvi strelec tekme Jure Lalić (indeks 25), ki je dosegel 21 točk, od tega 13 v drugem polčasu, in ki je večino drugega dela držal Novomeščane v igri za preobrat.

S tretjo zmago se je Krka odlepila iz spodnjega dela razpredelnice, v naslednjem krogu bo gostila MZT Skopje, pred tem pa jo čaka še uvod v pokal Fiba proti portugalskemu Portu. V skupini sta še nemški Frankfurt in nizozemski Leiden. Krka se je nekajkrat vrnila v igro za presenečenje; v uvodu po zaostanku 2:11, nato v tretji četrtini, potem ko je Partizan prišel do 13 točk prednosti (41:28), ter na koncu, ko so imeli gostitelji naskok 63:60.

Matej Rojc.
Matej Rojc. FOTO: ABA liga

Le točko manj prednosti so imeli Beograjčani tudi tri sekunde pred koncem, ko je Aleksandar Cvetković zadel drugi prosti met. Žogo je sprejel Mirko Mulalić, jo popeljal čez sredino igrišča, nato pa v teku sprožil proti obroču. Zadela je cilj, gledalci v Pionirju so obnemeli, Novomeščani pa so se zasluženo prešerno veselili. Mulalić je ob tem trojke metal 6:7.