Novo mesto, 17. 05. 2013 21.42 |

Košarkarji Uniona Olimpije so na tretji tekmi državnega prvenstva v Novem mestu premagali Krko (68:73) in izid v zmagah znižali na 1:2. V vrstah zmajev je bil najbolj razpoložen Jaka Blažič, ki je dosegel 17 točk.

Varovanci Gašperja Potočnika so na krilih polne dvorane Leona Štuklja začeli odločneje in večji del uvodne četrtine ohranjali prednost pred Ljubljančani. Zmaji so tako kot na prvih dveh tekmah imeli težave s skokom v obrambi, kar so Dolenjci s pridom izkoriščali. Kljub neprepričljivi igri pa je uvodna četrtina po zaslugi razigranega Jake Blažiča pripadla gostom (23:22). Četa Mira Alilovića je v nadaljevanju strnila svoje vrste in pridno večala prednost. Še vedno je koš Krke polnil Blažič, domačini pa so postajali vse bolj nemirni. Kri je zavrela ob koncu prvega polčasa, ko je Uroš Lučić nešportno za vrat prijel Sasuja Salina, posledično pa sta si v lase skočila še Jasmin Perković in Smiljan Pavić. Sodnik je oba nagradil z nešportno osebno napako. Na odmor so zmaji odšli s prednostjo devetih košev (42:33).

Košarkarji Union Olimpije so v tretji četrtini z disciplinirano igro nasprotnike držali na varnosti razdalji. Po trojki Teemuja Rannikka v zadnjem napadu so v odločilno četrtino vstopili z desetimi točkami naskoka (52:45). Prednost bi bila lahko še višja, vendar so se zmaji tudi na tokratnem srečanju borili s prostimi meti. V zadnjih desetih minutah smo bili priča srditem boju. Novomeščani so v obrambi zaigrali bolj suvereno in se po trojki kapetana Matjaža Smodiša slabih pet minut pred koncem približali le na pet točk zaostanka (65:60). Po trojki Klemna Prepilića pa so Ljubljančani spet pobegnili na varnih osem točk. Slabo minuto pred koncem srečanja so se domači košarkarji približali le na štiri točke zaostanka, vendar so Ljubljančani ohranili mirne živce in srečanje rutinsko pripeljali do konca.

Krka – Union Olimpija 68:73 (22:23, 33:42, 45:55)

+1
Ups,dolencki kaj bomo pa zdej :-))) 3-2 bo za Olimpijo....
Shadow0426
18. 05. 2013 08.45
+0
Ampak se vidi 24 odnos do aktualnih državnih prvakov. Ko je zmagala Krka je bila ta druga ali tretjerazredna novica ko pa zmaga Olimpija je to pa prva novica. Sicer pa je res novica da je Olimpija zmagala tekmo :D!!!!
Slovenska_košarka
17. 05. 2013 22.20
+17
Čestitke Olimpiji! Povsem zasluženo ... Da nebi bil denar sveta vladat in bi bila Baynes in Page še v Olimpiji + poškodovani Dino, se mi zdi, da se Krki ne bi dobro pisalo. Ampak pustimo, to zdej sploh ni važno. Olimpija je danes pokazala takšen obraz, kot se od nje pričakuje!
Zverina56
17. 05. 2013 22.11
+14
s precej slabim izvajanjem prostih metov so še vedno pokazal da lahko igrajo in na koncu dobijo tekmo :) to je pravi obraz Olimpije ki smo ga bili že vajeni....torej borbat do konca :) Kar se pa KRKE tiče...no ja, pač en navadn klub kater se zagrize samo za državno prvenstvo in prot Olimpiji, njihov pravi obraz se pa vidi v ABA ligi v kateri preprosto ne naredijo nič :)
17. 05. 2013 22.17
+11
tancitta
17. 05. 2013 23.07
-4
hahaha kako si smešen :D ker olimpija je bila pa prvak ABA lige??? Eno bogo zmagico so mel več od krke to je to...PONOOOS HAHAHA to ti je pa tud vrjetno jasno, da če bi blo danes enakovredno sojenje bi bila krka že danes prvak, ane ...bogi bogi ljubljančanček hehehh mwa*
+2
Če bi olimpija imela večjo ekipo bi lahko vsake zadnje 2 min. v igri bile zelo napete.
Zverina56
20. 05. 2013 11.22
ej tancitta :) kdaj je bila Krka nazadnje prvak ABA lige oz. bivše NLB lige? :) kdaj je Krka bla nazadnje na FINAL 4 EVROLIGE? kar se samega sojenja tiče je itak bilo katastrofalno za obe strani tko kot so naši sodniki že neštetokrat pokazal svoje nesposobno sojenje na finalnih tekmah :) ja Olimpija JE in BO ponos Slovenije še par let :) kar se vseh naslovov tiče, kar se pa samega kadra pri Olimpije tiče je pa katastrofa, se še js sramujem strokovnega kadra pri Olimpiji pa sm Ljubljančan in mi prov smrdi vse skp kar se z Olimpijo dogaja, nenazadnje je najtrofejnejši klub v Sloveniji in bo to tud ostal še nadalnih 15 let, pa tud če razpade ta klub se bo še vedno štel kot najtrofejnejši klub v Sloveniji, pa tud če Krka osvoji še 10 zaporednih naslovov državnega prvaka se lahko edin s tem pohvaljo kajti na drugih frontah so pogorel ko mali pingvini hehe :D
Zverina56
20. 05. 2013 11.38
aja pa še neki tancitta :D Olimpija JE VSAKO LETO v ABA ligi končala pred Krko :) torej kje je tvoja Krka? aja že vem....tvoja Krka je No. 2 košarkaški klub v Sloveniji in tako bo ostal še vsaj kakih 20 let :) pa tud če v tem cajtu osvojite vseh 20 naslovov ste še vedno vsaj za polovico naslovov za Olimpijo, kar se vseh naslovov tiče :D torej v ABA (NLB) ligi, državno prvenstvo, pokal Spar, Eurochallenge
Zverina56
20. 05. 2013 11.39
Tancitta :) izvoli in si poglej vse naslove najtrofejnejšega kluba v Sloveniji :) Prvaki jugoslovanske lige (6): 1957, 1959, 1961, 1962, 1966, 1970 Prvaki slovenske lige (15): 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009 Zmagovalci slovenskega pokala (19): 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 , 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 Zmagovalci slovenskega superpokal (6): 2003, 2004, 2005, 2007, 2008, 2009 Prvaki Jadranske lige (1): 2001/02 Zmagovalci Pokala Saporta (1): 1993/94 Polfinale v Pokalu evropskih prvakov/Evroligi (3): 1961/62, 1966/67, 1996/97 Prvaki Lige SBA (2): 1994, 1995
Zverina56
zdej pa še ti objav naslove tvoje Krke :D pa da primerjamo za tvoje pojme najboljši klub v sloveniji :D
obtoženi
17. 05. 2013 21.58
-18
sj pridejo politiki iz PS pa takoj dobijo krila ( sodnike ) , hrvat bi se tepu z 2 od krke pa nakonc vsei krivi :D da ne govorim o blažiću sam se 2x že na začetku spotakne pa sodniki piskajo muriču :D hahahahahaahah res smeh gledat to slovensko košarko čeprav ne navijam za nobene :P