Ljubljana, 30. 04. 2013 21.49 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v zadnjem krogu rednega dela državnega prvenstva po menjavi trenerja premagali vodilno Krko iz Novega mesta. Ljubljančani so si z zmago s 86:81 pred končnico zagotovili končno drugo mesto.

Košarkarji Uniona Olimpije so prišli do drugega mesta v ligi Telemach za prvaka in s tem praktično že skoraj do uvrstitve v ligo Aba v prihodnji sezoni. V velikem slovenskem derbiju v dvorani Tivoli so prvakom iz Novega mesta zadali prvi poraz v tej sezoni državnega prvenstva. Za Union Olimpijo je bila to tekma sezone, saj bi lahko ob porazu in neugodnem razpletu tekme v Šentjurju z nogo in pol ostala izven regionalnega tekmovanja. A Ljubljančani so nalogo opravili brezhibno, hkrati pa so jih že ob polčasu razveselili igralci Tajfuna, ki so tekmo začeli pol ure prej in ki so nekoliko nepričakovano premagali Maribor Messer. Prav z Mariborčani se bo Union Olimpija srečala v polfinalu in tako imela priložnost za maščevanje kar dveh porazov v ligi za prvaka.

Zeleno-beli, ki so po zadnjem porazu v Mariboru ostali brez trenerja Saša Filipovskega (ekipo je vodil njegov pomočnik Miro Alilović), so zmagali povsem zasluženo, saj so vodili vseh štirideset minut. Krka, ki je nastopila brez kaznovanega Matjaža Smodiša, je bila sicer vseskozi blizu, toda v vodstvo se ji ni uspelo prebiti. Niti v zaključku, ko se je v dobri minuti z 80:69 vrnila na 80:77. Najboljši igralec tekme Jaka Blažič (20 točk) je ohranil mirno roko s črte prostih metov in dokončno odločil zmagovalca.

Union Olimpija - Krka 86:81 (22:17, 42:38, 59:55)