Ljubljana, 09. 12. 2011 22.19 |

V 11. krogu košarkarske lige ABA je bil na sporedu slovenski obračun. V Novem mestu sta se pomerila Krka in Helios, zmaga pa je ostala doma (84:64).

Košarkarji Krke so v 11. krogu jadranske lige gostili domžalski Helios in slavili zmago, s katero na lestvici ostajajo mesto pred tekmecem iz Domžal, obe ekipi pa sta pri dnu razpredelnice. Novomeščani so odločneje krenili v tekmo in v uvodu povedli s 7:0, preden so se "zbudili" tudi gosti. A premalo, saj so domačimi iz minute v minuto višali prednost in si že po uvodni četrtini nabrali lepo popotnico za nadaljevanje dvoboja.

Gosti nikakor niso znali zaustaviti razigranih Jeroma Jordana (19 točk), Smilijana Paviča (15), Zorana Dragića (9) in druščine, saj so ti prednost - ta je že ob koncu tretje četrtine narasla na +20 - zlahka držali vse do konca. Najboljši igralec tekme je bil v dresu gostiteljev Jordan, ki je 19 točkam dodal še devet skokov, pri gostih pa je z 22 točkami blestel Klemen Prepelič, a je imel premalo pomoči pri soigralcih.

Krka – Helios Domžale 84:64