Ljubljana, 01. 12. 2011 20.47 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v evroligi doživeli četrti zaporedni poraz in skupno že šestega. V Stožicah so morali v sedmem krogu priznati premoč italijanski Montepaschi Sieni, ki je zmagala s 63:57.

Košarkarji Uniona Olimpije so navkljub črnim oblakom, ki se zbirajo nad klubom (beri zamude pri izplačilih), odigrali dobro partijo proti italijanskemu prvaku Montepaschi Sieni, vendar žal v končnici ostali praznih rok. Doživeli so četrti zaporedni poraz, skupno že šestega, tako da imajo tri kroge pred koncem rednega dela le še teoretične možnosti za ponovitev dosežka iz minule sezone, uvrstitev med šestnajst najboljših evropskih klubov.

Ljubljančane v naslednjih dveh krogih čakata dve gostovanji, in sicer na Poljskem pri Asseco Prokomu in turškem Galatasarayju, predtekmovanje pa bodo sklenili konec decembra doma proti ruskemu Unicsu iz Kazana.

Začetek tekme ni bil nič kaj spodbuden, saj so Italijani v pičlih dveh minutah dosegli deset točk in domači strateg Sašo Filipovski je moral vzeti prvo minuto odmora. Na srečo je imela učinek; Union Olimpija je ujela priključek, na začetku druge četrtine izenačila rezultat (21:21), malo kasneje povedla s 30:26 in na odmor odšla z minusom štirih točk.

Union Olimpija - Montepaschi Siena - 2
Union Olimpija - Montepaschi Siena - 2 FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so ravnovesje ohranili tudi v drugem polčasu, čeprav so bili gostje vseskozi v rahli prednosti. Še najbolj so se oddaljili v 27. minuti, ko je semafor kazal 43:50, vendar ob borbeni in navdahnjeni predstavi skoraj vseh domačih košarkarjev je Union Olimpija tudi ta zaostanek spremenila v prednost. Šest minut pred koncem tekme je povedla s 55:53 in tako ogrela dlani približno 6000 gledalcev, ki so se zbrali v Stožicah.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih treh minutah, dve točki pa sta odšli k ekipi, ki je bila v teh trenutkih bolj zbrana in je imela bolj natančne igralce. Ključna koša je dosegel najboljši posameznik pri Sieni, temnopolti makedonski reprezentant Bo McCalebb. Najprej je zadel za 55:57, dokončno pa je vse dvome razblinil minuto pred koncem, ko je s črte prostih metov povišal na 55:61.

Union Olimpija – Montepaschi Siena 57:63 (15:21, 33:37, 49:53)