Ljubljana, 20. 07. 2012 22.14 |

Slovenska mlada košarkarska reprezentanca je v četrtfinalu evropskega prvenstva proti Francozom doživela visok poraz (77:54), ki je razblinil sanje o polfinalu, kjer se bodo delile medalje. Za varovance Zmaga Sagadina je bila usodna tretja četrtina, ki so jo gostje dobili s 26:8.

Mladi Francozi se favoriziranih slovenskih košarkarjev niso ustrašili in kmalu povedli s 4:0. Po trojki Klemna Prepreliča ter zabijanju Alena Omiča pa so se varovanci Zmaga Sagadina le prebudili in po delnem izidu 9:0 povedli za pet točk (9:4). V uvodni četrtini je bil najbolj razpoložen Marko Pajič, ki je dosegel sedem točk, ob polčasu pa je bil izid 19:15 v korist domačinov. V nadaljevanju se obe strani še nista povesem otresli nervoze, kar se je poznalo pri številu doseženih košev. Po dobri polovici druge četrtine pa je na sceno spet stopil prvi asistent prvenstva Prepelič, ki je z dvema hitrima košema Slovenijo popeljal do vodstva 26:20. Na odmor med polčasom so košarkarji v belih dresih odšli s štirimi koši prednosti (32:28).

Varovanci Jeana-Aimeja Toupaneja so v drugem delu zaigrali kot prerojeni in z delnim izidom 15:2 povedli za 11 točk (45:34). Slovenska četa v črnih minutah nikakor ni mogla zadeti, za nameček pa je Prepelič utrpel lažji zvin gležnja. Strelski post slovenske mlade izbrane vrste je po dobri polovici igre v drugi četrtini prekinil Prepelič, ki je po prekršku zadel prosti met. Igra tudi v nadaljevanju nikakor ni stekla in slovenska izbrana vrsta je imela pred odločilno četrtino sila težko nalogo (54:40). Francozi so v zadnjih desetih minutah s pravo lahkoto nadzorovali potek srečanja in se na koncu zasluženo veselili preboja med štiri najboljše ekipe stare celine. Prednost so še povečali, najbolj razpoložena pa sta bila Leo Westermann (21 točk, 3 skoki in 7 podaj) in Rudy Gobert (16 točk in 12 skokov). Med Slovenci je bil najbolj razpoložen Prepelič, ki je zbral 17 točk, 5 skokov in 2 asistenci.

Slovenija - Francija 54:77 (19:15, 13:13, 8:26, 14:23)

21. 07. 2012 17.50
A to vidte kaj če ti prvih šest zmag če ti pa en poraz vse unoči jbg tak ti je šport so zmage in porazi drgač pa čestitke fantom za tako igro.
Joze Koli
21. 07. 2012 16.14
napaka vodstva z španijo bi morali izgubiti,francozi so premočni za nas.
pijolina
21. 07. 2012 10.07
-5
Krivi sodniki ha,ha,ha Prepelic igra ena na pet,to je vsa nasa igra v napadu,ko ne gre v obrambi nimamo rezervne obrambe,recimo conska plus človek na njihovemu playu,zapiranja ne poznamo,menjave trenerja katastrofa,nasi playi niti enkrat ne prebijejo prve linije............in potem so krivi sodniki,Sagadin proti Spaniji utuja izcrpane igralce in se dokazuje z zmago proti Spancem....... Glavni krivec je gospod ZMAGO SAGADIN,ki pa je premajhen človek,da bi krivdo za poraz vzel nase,ampak zmerom najde krivce v drugih.
lolekbolek55
21. 07. 2012 18.05
+0
daj bodi raje tiho s temi tvojimi neumnimi komentarji!
rambek
21. 07. 2012 09.26
+2
so napori ampak francozi so igrali vćeraj kot kakšna izkušena španska reprezentanca posebj 3 /4 ,ki so jih deklasirali do konca .Igra v obrambi in napadu je bila slaba kajti naši premalo gredo na moč ter zabijanje .za drugo leto bi še premislil če bi dal katerega v člansko če hočemo osvojit medaljo naj poskusimo z preikušenimi igralci.
cmonBruh
21. 07. 2012 09.15
-1
Hvala sodniki za odlično na pladnju postreženo tekmo francozom.
djadjiland1
21. 07. 2012 08.21
+4
najbolj bode v oči izjava Sagadina,( že nekaj dni nazaj)da so prednosti naših fantov izkušnje,ker igrajo nekateri v članski konkurenci,kar so pa včeraj fantje sami njega demantirali na igrišču,zanimivo pa je,da se ista stvar dogaja tudi v naši A reprezentanci,očitno so psihološko zelo slabo pripravljeni in bo potrebno na tem področju narediti še mnogo več
gajakalan1
21. 07. 2012 07.55
+16
kot sem napovedal,ko bo šlo zares bodo pogoreli,nasploh pa svaka čast ,iz teh fantov bo še kj
cmonBruh
+4
to sm jst skos guvoru da kva jim pomagajo use zmage v predskupinah k bojo pa v izločilnih bojih zgubil ...
Bluma?
21. 07. 2012 07.53
+3
Največji minus prvenstva je razpored tekem,tu se fiba zelo površno loteva saj nemoreš 7 tekem odigrat na polno ter ne izgubit kake tekme da bi prišel do medalje,tu je deklasirala naša reprezentanca saj nima prave menjave da bi lahko parirala tekmecem..Francozi so samo vzeli ponujeno.Lahko samo čestitam našim saj so se izkazali z dobro in hitro košarko..Ta podmladek lahko če se bojo kalili v boljših klubih dosežejo dobre uspehe v karierah..
cmonBruh
21. 07. 2012 09.16
+1
res je use tekem eno za drugo ... fizični napor...psihološki napor.
sLOVEnija91
21. 07. 2012 04.04
+8
Sem full ponosen na to mlladino . ostali ce niste iz SLO mi je zelo zal kr nimaste pojma o kosarki ,KAPO DOL TEM MLADINCEM
sLOVEnija91
21. 07. 2012 04.19
-13
TA MLADINA JE SIGURNO HOTELA NA DOMACEM TERENU POSTAT EVROPSKI PRVAK , SAMO SKODA DA NI SPILALA NA NASEM TERENU ( STAJERSKA ) PAC JANKOVIC VAM JE NA ZALOST POKAZAL KJE REALNO SPADATE , SOORRY PAC TJA V LAIBACHU NI VELIKO NAVIJACEV , KOT PRI NAS NA STAJERSKEM , TUKAJ BI IMELI SIGURNO VEC KRILA PA SE BI VAS ODPELJALI V FINALE , PARDON MI STAJERCI SMO VEDNO KRIVI GLEDE NEUSPEHA , DOKAZ DA SMO ZADNJO TEKMO DOBILI PROTI JANKOVICEVIM V FUZALU , KAJ SELE V KOSARKI TA MLADINA SI JE ZASLUZILA NE SAMO FINale , mi stajerci smo jezni ker niste spilali pri nas ,sami ste videli da je stozica same minus , ceprav se trudis na maximum,,,,,,,,,,
kolesar111
21. 07. 2012 07.16
+16
Ja štajerci ste ful pomembni.........rajš svojega UDBOVCA Kanglerja mal porihtajte,ker vam bo Maribor na kolena spravil,ker ravba 100 na uro.
-3
kok ste res pomembni štajerci da bi ti vidu dvorano u dumžalah k je bla nabit pouna. tud u sožcah ni blo slab sam hudič k je v sloveniji sam ena taka velka dvorana in na to sm ponosn(TY ZOKI) pa jo še na štajrski postavte pa bote MOGOČE tm tud kšno tekmo mel... drgač pa tko k je pehtaa reku bi blo fajn če bi se odcepil.
tatatu
21. 07. 2012 11.29
+0
gunnss27,kaj nekaj tu blebletaš o štajercih. Kva,kva ti pomiri se in ne toliko kvakati. Slovenija ni samo LJ.
wnBww
21. 07. 2012 00.46
+16
bilo bi bolje kako v skupinskem zgubit pa potem zmagat...ampak dobro je,fantje ste carji le tak naprej! vseeno smo ponosni!!
Ur_sk_a
21. 07. 2012 00.21
+5
Fantje so s šestimi zmagami dokazali, da so sposobni več in bi si tudi zaslužili. Slab dan je prišel dan ali dva prepozno in žal se je končalo klavrno za SLO. Vseeno čestitke fantom za prejšnje tekme in gremo naprej po tisto, kar je še ostalo v igri, 5. mesto!
jole33
21. 07. 2012 00.16
+0
AKTUALNI EVROPSKI PRVAKI SO FRANCOZI NE PA ŠPANCI...TKO DA PRIČAKOVAN PORAZ..EDINO SRBIJA IN LITVA SO JIM BLIZU
sLOVEnija91
21. 07. 2012 03.58
-2
kolesar111
21. 07. 2012 07.18
-2
sLOVEnija91...........škoda ,ker si nepismen.......
rudefriske
21. 07. 2012 00.14
+13
Sojenje obupno.. Prepelicu pa lahko napovemo nba kariero ali vsaj dobro evroligasko kariero.. Bravo fantje..glavo gor dobri ste bili
burek100
21. 07. 2012 01.15
-1
dokler bo prepelič vedno imel pripombe na sodnike nebo nič z njim... preveč ga ujčka Sagadinček, treba je kdaj tut zavpit na njega
+37
Namesto da bi pisalo SODNIKI POKRADLI SLOVENIJO, napišejo naši novinarji da je kolaps razblinil slovenske sanje. Vsakemu ki je bil danes na tekmi je jasno da je sodniška trojka skreirala tekmo in pokopala Slovenijo. Če bi se to zgodilo recimo v Srbiji ali Hrvaški bi mediji raztrgali sodnike, ker je patriotizem močnejši in predrznejši kot v naši hlapčevski Sloveniji. Pri nas bodo kritike seveda letele na vse drugo. DRži da je bila igra v 2.polčasu slabša, da so pa na to vplivali predvsem sodniki , ki so načrtno zbijali moralo in igro našim fantom, tega pa v naših gnilih medijih ne bo pisalo. Pokleknili bomo kot vedno in pustili da nas tudi v bodoče obilno prinašajo okoli. Cela dvorana je videla in bila priča tej košarkarski farsi v režiji sodnikov, le vi novinarji tega niste opazili..sram vas bodi za tako lojalnost in podporo našim fantom..
burek100
21. 07. 2012 01.14
-4
Aja??? Sodniki so krivi da Omič nezna/nemore branit bloka na žogi? Tukaj se je tekma prelomila in tukaj sodniki niso imeli blage veze. Prvo kot prvo: treba bi se bilo bolj pripraviti na francoze, vedeli so da vse kar morajo narediti je zapirati in jim ne pustiti skoka v napadu, kar smo sami videli kako se je izšlo. Tukaj je krivda na Omiču predvsem pa tudi na Sagadinu ki ga ni zamenjal kljub temu da se je cela dvorana drla, zamenjaj ga..... Sodniki pa so v nadaljevanju samo olajšali zmago francozom. Skratka sodniki nas niso pokradli, SAMI so si zaprli vrata z obrambo v začetku 2 polčasa ko je westerman v 2 minutah dal 11 točk
krneki_P
21. 07. 2012 06.10
+0
burek nemoreš krivt enga za celotno tekmo pa nevema kako so lahko sodniki krivi če je razlika bla več kt 20 pik , so nam pa na kakšni prejšni tekmi pomagal sodniki . Za prepeliča nevem kje vidte prihodnost če model sanja da ja najbolši in sploh neposluša organizatorja in kr meče in ene slalome dela potem pa vrže napamet žogo v roke francozom xd haha