Novo mesto, 11. 01. 2011 21.14 |

Košarkarji Krke in Olimpije so se v derbiju lige NLB pomerili za prvo mesto v regionalni konkurenci. Uspešnejši so bili gostje, ki so Novomeščane porazili z rezultatom 75:80.

Gledalci v razprodani dvorani Leona Štuklja v Novem mestu so z nestrpnostjo pričakovali slovenski derbi lige NLB med Krko in Olimpijo, ki je upravičil visoka pričakovanja košarkarske javnosti. Košarkarji Krke in Olimpije so v letošnji sezoni lige NLB prvi hit, saj slovenski moštvi zasedata prvi mesti na lestvici regionalne lige.

Bojan Krivec
Bojan Krivec FOTO: Damjan Žibert

Uspešnejši so bili gostujoči košarkarji, ki so po prvem polčasu izgubljali z visokim zaostankom 16. točk (49:33). V nadaljevanju so Zmaji zaigrali bolje v napadu, Novomeščani so naredili nekaj nepotrebnih napak in gostom omogočili, da so se jim ob koncu tretje četrtine povsem približali (61:57). Takrat je že postalo jasno, da bo tekma med najboljšima ekipama lige NLB izenačena vse do zadnje sekunde tekme. Zmaji so se v tretji minuti zadnje četrtine povsem izenačili z domačimi košarkarji, ki pa niso popustili. Po trojki Jureta Balažiča so spet prišli do manjše prednosti, v četrti minuti zadnje četrtine pa so jim odgovorili slovenski podprvaki, ki so prišli do minimalnega vodstva. Po trojki Kevinna Pinkneya so povedli celo za šest točk, kar je pomenilo mirno končnico.

Četa Jureta Zdovca je zaključila suvereno, brez nepotrebnih tehničnih napak in vknjižila še 11 letošnjo zmago v regionalni konkurenci (80:75). Najboljši strelci pri domačih so bili Pavič (18), Booker in Ikonić (12). Pri zmagovalcih pa so bili najbolj razpoloženi Pinkney (19), Sašo Ožbolt jih je dodal 18, Kenny Gregory pa 17 točk. Union Olimpija se je s to zmago zavihtela na prvo mesto regionalne lige NLB, Krka pa je padal na drugo mesto.

Krka - Union Olimpija 75:80