Domžale, 18. 07. 2012 21.40 |

Slovenska mlada košarkarska reprezentanca je na zadnji tekmi drugega dela premagala še Španijo in ostaja neporažena. Varovanci Zmaga Sagadina so si že krog pred koncem zagotovili prvo mesto v skupini F, v četrtfinalu pa se bodo pomerili s Francozi.

Srečanje so bolje začeli slovenski košarkarji, ki so uvodno četrtino dobili z 18:14. Najbolj razigran je bil branilec Heliosa Klemen Prepelič, ki je bil nezgrešljiv in je Špancem nasul osem točk. Domači mladi upi so tudi v nadaljevanju narekovali tempo igre in z disciplinirano igro v 11. minuti povedli že za sedem točk (21:14). Španci pa se niso predali in se po trojki Joseja Pozasa tri minute pred koncem druge četrtine približali le na točko zaostanka (28:27). Ob koncu so imeli celo priložnost za vodstvo, vendar je razlika ob polčasu ostala +1 v korist Slovencev (32:31).

Varovanci Luisa Guila so bili razigrani tudi na začetku drugega dela, vendar so košarkarji v belih dresih strnili svoje vrste in z zrelo igro kmalu prevzeli pobudo. Po dobri polovici tretje tretjine so varovanci Zmaga Sagadina prišli do največje prednosti na srečanju (45:36), vendar je neumornim gostom spet uspelo ujeti priključek. Ob koncu pa so se Slovenci znova razigrali in po trojki Marka Pajiča slabo minuto pred koncem odločilne četrtine povedli za deset točk (52:42). Pod košema je spet blestel Alen Omič, ki je po dobri minuti igre v zadnji četrtini z zabijanjem na noge dvignil več kot dvatisočglavo množico v Komunalnem centru. Slovenija je do konca srečanja ubranila prednost in še naprej ostaja neporažena. Grčija je na odločilni tekmi Francijo premagala z več kot 11 točkami razlike (72:55) in zasedla tretje mesto v skupini E. To pomeni, da se bo četa Sagadina v četrtfinalu udarila s Francozi.