Grosuplje, 25. 09. 2012 21.45 |

M.F./Ta. V
15

Košarkarji novomeške Krke so po zmagi nad Union Olimpijo (84:81) še tretjič zapored osvojili slovenski superpokal. Najučinkovitejši v dresu gostiteljev na omenjenem dvoboju je bil Domen Lorbek s 17 točkami.

"Zagotovo je superpokal Slovenije 2012 za nas zelo pomembna tekma in pravi uvod v novo sezono, na katerem bomo šli na zmago,“ je pred otvoritvenim dvobojem nove sezone, obračunom slovenskega superpokala, povedal novi član novomeške Krke Domen Lorbek. Branilci naslova zmagovalca slovenskega superpokala so v obračun krenili odločno, predvsem pa z manj tehničnimi napakami kot tekmec. To jim je prineslo tudi prednost po prvih 10 minutah obračuna (21:19). V nadaljevanju so slovenski državni prvaki zaigrali še veliko bolje, si priigrali celo prednost desetih točk (34:24), nato pa so se prebudili igralci Uniona Olimpije. Zmaji so naredili delni izid 13:0 – blestel je predvsem Klemen Prepelič – in povedli s 37:34, na odmor pa odšli z dvema točkama prednosti (42:40).

Jaka Klobučar in Jaka Blažič
Jaka Klobučar in Jaka Blažič FOTO: Damjan Žibert

V drugem delu dvoboja pa so zmaji povsem prevzeli pobudo na parketu. Četa Saša Filipovskega je strnila svoje vrste v obrambi, v napadu pa s kombinatorno igro dodobra načela novomeško obrambo. Tri minute pred koncem tretje četrtine je bil izid po dveh natančno izvedenih prostih metih Sasa Salina že 55:45 za Ljubljančane, Krka pa je pred zadnjimi desetimi minutami vendarle uspela nekoliko znižati zaostanek (59:55). Čeprav je vse kazalo, da bodo zmaji tekmovalno leto začeli z veliko zmago nad državnimi prvaki, pa so varovanci Aleksandra Sekulića v sklepnem delu dvoboja prevzeli pobudo. Po izključitvi Jureta Lalića in Arona Baynesa so očitno več izgubili Ljubljančani, saj je Krki uspevalo praktično vse, Olimpiji pa praktično nič. Gostitelji na omenjenem dvoboju so namreč na krilih Lorbka – zadel je tri trojke zapored –, naredili delni izid 15:2 in povedli s 70:65, nato pa so udarec vrnili gostje.

Dražen Bubnič je slabi dve minuti pred koncem izid poravnal na 70, Krka je bila nato s šestimi zaporednimi koši blizu lovorike, za nekoliko negotovosti pa so še enkrat poskrbeli zmaji. S trojko Bubniča in košem Jake Blažiča (skupaj 25 točk) so se približali na vsega dve točki 'deficita' (79:77), ob lovljenju zaostanka pa jim je za popolni preobrat zmanjkalo časa. Po razburljivem zaključku so se Novomeščani z izidom 84:81 veselili še tretjega superpokala zapored.