Ljubljana, 11. 02. 2012 20.45 |

V slovenskem derbiju 20. kroga lige ABA sta se v Stožicah pomerila Union Olimpija in novomeška Krka. Košarkarji Olimpije so izgubili po podaljšku z 79:81.

Domači košarkarji so lovili zmago, s katero bi ohranili upe na uvrstitev med najboljše štiri, gostje, ki so doživeli deset porazov zapored, pa so želeli pri velikih tekmecih prekiniti slab niz. Tekma je bila razburljiva, obe ekipi sta zapravili po šest točk prednosti, odločil pa je podaljšek, v katerem so bili spretnejši gostje.

Tri četrtine rednega dela tekme so minile razmeroma mirno. Nobena od ekip si ni priigrala večjega vodstva, na prvi odmor so s točko naskoka odšli krkaši, na drugega z dvema (38:36) pa domači, potem ko so še dve minuti pred polčasom vodili za sedem točk. A se je razlika hitro stopila, podobno pa je bilo v zadnji četrtini, v katero so Novomeščani vstopili z dvema točkama naskoka; le da so takrat razliko nadoknadili zmaji, saj je Krka v 35. minuti vodila že z 58:52.

Prava drama se je začela ob koncu zadnje četrtine. Domači so lovili in ulovili goste po zaostanku 63:66, Goran Jeretin je bil natančen pri odločilnih prostih metih, Haim Nissim pa je imel na voljo še devet sekund za napad gostov, a je zgrešil po prodoru pod koš.

Sledil je podaljšek, v katerem sta bili ekipi spet tesno skupaj do izida 75:72 za domače. Takrat je Edo Murtič s trojko izenačil, Smiljan Pavič - z 22 točkami je bil na koncu najboljši strelec tekme - pa je bil nato še natančen za dve točki. A s trojko je na domači strani vrnil Jeretin, Nissim pa je tri sekunde pred koncem zadel za 81:78 za Krko. V zadnjem napadu, ko je domačim ostalo le teh nekaj sekund, so gostje naredili osebno napako pri metu za tri točke Sasuja Salina. Finec je prvi prosti met zadel, drugega ne, nato je tretjega namenoma zgrešil; do žoge je pod košem še prišel Deon Thompson, toda zgrešil "zicer" in zmaga je odšla v Novo mesto.

Union Olimpija - Krka 79:81 (18:19, 38:36, 52:54, 66:66)