Novo mesto, 22. 05. 2014 20.17 |

Na prvi finalni tekmi slovenskega državnega prvenstva v košarki sta se pomerila novomeška Krka in ljubljanska Union Olimpija. V Novem mestu so bili po podaljšku boljši gostitelji, ki so zmagali z 85:81 in povedli z 1:0 v zmagah.

V novomeški dvorani Leona Štuklja je bila na sporedu prva tekma finala slovenskega košarkarskega prvenstva. Krka je bila pred začetkom finala, moštvi igrata na tri zmage, v vlogi favorita. Varovanci trenerja Aleksandra Džikića imajo v finalu prednost domačega igrišča, osvojili so letošnjo pokalno lovoriko, ko so v finalu premagali ravno ljubljansko ekipo, poleg tega so štirikrat zapored osvojili naslov državnega prvaka.

Prvo četrtino so za sedem točk dobili domačini (20:7), ob polčasu pa je bilo +9 za Krko. Gostitelji so bili vseskozi v vodstvu, drugo četrtino so dobili z izidom 22:20, pri Krki sta bila v prvem polčasu najboljša Zvonko Buljan z 10 točkami in Sani Bečirović z devetimi, pri Olimpiji pa je bil najbolj razpoložen Dino Murić, ki je zbral kar 12 skokov in štiri točke, največ točk je za zelene dosegel Sasu Salin (7 točk). Tudi v drugem polčasu so imeli košarkarji Krke pobudo, a so se v zaključku tekme vseeno potruditi za prvo zmago. Tretjo četrtino se je sicer razpletla brez zmagovalca (21:21), Krka pa je obdržala prednost devetih točk (63:54), so pa gostitelji vodili že tudi za 15 točk. V zadnji četrtini pa so bili Ljubljančani nevarnejši in so počasi a zanesljivo lovili prednost tekmeca in se dvakrat približali na tri točke zaostanka, dobri dve minuti pred koncem tekme in nato še v zadnji minuti (72:69). Olimpija je imela zadnji napad slabih pet sekund pred koncem in Dino Murić je zadel trojko in izid izenačil (72:72), do konca tekme so ostali dobri dve sekundi, vendar krka ni izkoristila priložnosti in na sporedu je bil podaljšek. Olimpija je zadnjo četrtino dobila z izidom 18:9.

V izenačenem podaljšku so bili boljši gostitelji z 13:9 in na koncu zmagali 85:81. Prvo ime podaljška je bil Jaka Klobučar, ki je dosegel osem točk. Pri Krki je bil najboljši igralec Klobučar, ki je zbral 26 točk, ter po tri podaje in skoke, Sani Bečirović je dodal 12 točk, pri Olimpiji je Dino Murić dosegel dvojni dvojček (16 točk, 20 skokov), Salin jih je dodal 16, Alen Omić pa 14 točk in štiri skoke.

Prvo tekmo finala DP so dobili košarkarji Krke.