Ljubljana, 26. 10. 2012 21.53 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 3. krogu evrolige (skupina A) v Stožicah gostili grški Panathinaikos. Varovanci Saša Filipovskega so se favoriziranim gostom dostojno upirali le v uvodni četrtini, na koncu pa visoko izgubili (85:67).

Grki, ki jih na parketu že vrsto let odlično vodi branilec Dimitrisa Diamantidisa, so se pred sezono okrepili z robustnim Sofoklisom Schortsanitisom, hrvaškim reprezentantom Rokom Lenijem Ukićem, litovskim Jonasom Mačiulisom in MVP-jem španske ACB-lige Andyem Pankom. Sila uspešnega Željka Obradovića je na trenerskem mestu zamenjal Argyris Pedoulakis, ki nadaljuje s trdim delom. Panathinaikos je že v uvodni četrtini ljubljanski koš napolnil s 23 točkami, košarkarji Uniona Olimpije, ki so igrali brez poškodovanega Sasuja Salina, so priključek s favoriziranimi gosti držali predvsem pa zaslugi dobre igre v napadu. V nadaljevanju so Grki dali v prestavo višje in si do konca prvega polčasa, predvsem po zaslugi Mačiulisa (12 točk) in odličnemu odstotku meta za 2 točki (73 %), priigrali prednost dvanajstih košev (50:38).

V drugem delu smo spremljali podobno sliko. Obramba varovancev Saša Filipovskega je še naprej spominjala na švicarski sir, kar so košarkarji Panathinaikosa s pridom izkoriščali in brez težav nadzorovali potek srečanja. V tretji četrtini so prednost povišali na nedosegljivih 19 točk (69:50) in srečanje predčasno odločili v svojo korist. PAO je Union Olimpijo nadigral v vseh elementih košarkarske igre in zasluženo vknjižil svojo drugo zmago v letošnji evroligi. V gostujočih vrstah sta blestela Mačiulis (18 točk in 5 asistenc) in Stephane Lasme (13 točk, 8 skokov in 5 blokad), v domačih pa sta bila najbolj razpoložena Aron Baynes (16 točk in 6 skokov) in Klemen Prepelič (11 točk ).

Union Olimpija - Panathinaikos 67:85 (19:23, 19:27, 12:19, 17:16)