Ljubljana, 28. 10. 2015 22.24 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v tretjem krogu evropskega pokala v Stožicah morali priznati premoč košarkarjem Bonna. Gostje iz Nemčije so slavili z 82:77. Še pred pričetkom tekme so pod strop stožiške dvorane dvignili dres domače legende Marko Milića.

Nemci so na ta način pokvarili slavnosten večer ljubljanskega kluba, ki je pred tekmo pod strop dvorane Stožice dvignil in s tem upokojil dres Marka Milića. To je šele drugi košarkar Uniona Olimpije, ki ga je doletela ta čast. Pred njim je klub uradno upokojil le dres Iva Daneva.

Zmaga gostov je zaslužena, saj je bil Bonn vseh 40 minut boljši tekmec. Že v prvi četrtini si je priigral dvomestno prednost, ki jo je v drugem polčasu povišal na 16 točk. Tedaj je Union Olimpija krenila v protinapad; dve minuti pred koncem tretje četrtine je prišla do treh točk zaostanka (50:53), a ker tudi v nadaljevanju ni znala zaustaviti meta z razdalje, hkrati pa v svojih vrstah ni imela izstopajočega posameznika, je tekmec do konca tretjega del razliko znova povišal na 63:51.

V zadnjih desetih minutah se razmerje moči ni bistveno spremenilo. Pri Ljubljančanih sta največ točk zbrala Zach Wright (16 točk) in Luka Rupnik (14, trojke 4:7), prvi igralec tekme pa je bil Aaron White z 20 točkami in sedmimi skoki.