Toronto, 14. 03. 2015 07.45 |

Moštvo košarkarske lige NBA Miami Heat je v gosteh izgubilo proti Toronto Raptors z 92:102. Slovenski reprezentant Goran Dragić je ob porazu svoje ekipe v 39 minutah za Miami dosegel 18 točk, pet podaj in tri skoke. S 25 točkami je bil najboljši Dwyane Wade.

Goran Dragić, ki je dal zadnji koš in prvih pet na tekmi svoje ekipe, je skupaj z  Dwyaneom Wadeom dosegel 14 točk ob koncu tekme, ko se je njegova ekipa z delnim izidom 17:6 približala tekmecem, kaj več pa gostom ni uspelo. Vročica je izgubila tretjič na zadnjih petih tekmah in za Charlotteom, ki je na zadnjem osmem mestu, ki še vodi v končnico, zaostaja za eno zmago.

Poraz je doživela predvsem zaradi enaindvajsetih izgubljenih žog. Kar sedem jih je ukradel Kyle Lowry, ki je zbral še 19 točk in po osem podaj in skokov. Gostitelji iz Kanade so tako prekinili niz šestnajstih porazov z Miamijem, ki se je vlekel od 17. januarja 2010. Gostje pa so zapravili priložnost, da izenačijo niz nepremaganosti proti kateri izmed ekip NBA. Miami je 17 zmag v nizu zabeležil proti Milwaukeeju med 8. aprilom 1993 in 11. marcem 1997.

Denver Nuggets so s 114:103 premagali Golden State Warriors, najboljše moštvo lige, ki je igralo brez četverice svojih najboljših mož. Dvojni dvojček je vpisal Kenneth Faried (24 točk, 17 skokov). Prva ekipa vzhodnega dela lige, Atlanta, ki je s 96:87 v gosteh ugnala Phoenix Suns, ima sedaj le en poraz več od Golden Stata.

Chandler Parsons je bil z 22 točkami na čelu sedmih igralcev Dallasa, ki so dosegli dvomestno število točk ob zmagi z Los Angeles Clippers z 129:99. Oklahoma City Thunder so s 113:99 nadigrali Minnesoto Timberwolves, Russell Westbrook pa je 15 od svojih 29 točk zbral v zadnji četrtini. V zadnjeuvrščeni ekipi zahodnega dela je bil najuspešnejši Gorgui Dieng z 21 točkami 14 skokov, moštvo pa je v tretjem delu igre ostalo brez španskega branilca Rickyja Rubia, ki si je zvil gleženj.

Charlotte Hornets - Chicago Bulls 101:91
Philadelphia 76ers - Sacramento Kings 114:107
Boston Celtics - Orlando Magic 95:88
Toronto Raptors - Miami Heat 102:92
Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves 113:99
Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 129:99
Denver Nuggets - Golden State Warriors 114:103
Phoenix Suns - Atlanta Hawks 87:96