Ljubljana, 07. 01. 2015 20.33 |

T.Š./STA
6

Košarkarji Uniona Olimpije so na uvodni tekmi 2. dela evropskega pokala gostili nemški Bamberg. Ljubljančani so morali priznati premoč nemški zasedbi, ki je vodila od začetka do konce tekme in zmagala z 71:65.

Ekipa Bamberga je veliko dela za zasluženo zmago opravila že v prvem polčasu, ki so ga zanesljivo dobili, vrata do uspeha so si na stežaj odprli v tretji četrtini, ki so jo dobili z 19:7 in po 30 minutah vodili 58:35, kar je bilo na koncu dovolj za zmago. Ljubljančani so se že na začetku tekme znašli v težavah, ko so Nemci po dveh zaporednih trojkah vodili 8:2, le nekaj trenutkov kasneje je bilo po zapravljenem napadu domačih 10:2 in Aleš Pipan je vzel prvo minuto odmora. Ta njegovi ekipi ni pomagala, saj so v napadu še naprej delali napake, Bamberg pa je to kaznoval in po petih minutah vodil 17:4. Gosti so po prvi četrtini vodili 26:15, kar sedem točk pa so domači dosegli iz črte za proste mete, ob tem pa zgrešili vseh devet metov za tri točke. Prvo trojko je Olimpija zadela šele v 15. minuti, ko je bil uspešen Gregor Horvat za 22:32. Kazalo je, da bi se zeleno-beli lahko še približali, ko so zaostajali 26:34 dve minuti in pol pred polčasom, toda spet so s težavo zadeli koš, Bamberg pa je dosegel še pet točk za prednost po 20 minutah z 39:28.

Nič bolje se zeleno-belim ni godilo v nadaljevanju. Gosti so začeli z delnim izidom 7:2 in Pipan je vzel odmor. Olimpija se ni znašla v napadu, ob napakah in tudi nekaj spornih odločitvah sodniške trojke pa so Nemci izkoriščali ponujeno, pred zadnjo četrtino pa praktično odločili zmagovalca, saj so vodili 58:35. Toda Olimpija se ni predala. Zadnjih deset minut je začela s 16:3 in na semaforju je kazalo 51:61. Gosti so hitro vrnili z dvema košema in v zadnjih pet minut tekme vstopili s prednostjo 65:51. Dve minuti in pol pred koncem, pri 55:66, so sodniki ob še eni sporni odločitvi, ko je Hrovat zahteval prekršek, na noge dvignili dvorano, ki jim je namenila žvižge, ljubljanski košarkar pa je protestno odkorakal v slačilnico. Minuto in 17 sekund pred koncem je Halil Kanacević zadel za 61:69, Paolo Marinelli je 51 sekund pred koncem zgrešil met za tri točke, ko je 18 sekund kasneje dva prosta meta zadel Janis Strelnieks pa je bilo upanja za domače konec.

Bamberg je v Stožicah premagal ljubljansko moštvo.