Evroliga: Zoran Dragić zanesljivo, Blažič po podaljšku

Ljubljana, 29. 01. 2016 23.22 |

Na tekmah 5. kroga 2. dela košarkarske Evrolige sta zaigrala dva slovenska košarkarja. Himki Zorana Dragića je Žalgiris premagal s 111:80, Laboral Kutxa Jake Blažiča pa je igrala z Barcelono in po podaljšku v gosteh zmagala z 81:78.

Zoran Dragić je igral 18 minut, dosegel je 11, dodal pa še dva skoka za rusko ekipo. Jaka Blažič je s Kutxo poskrbel za preobrat, saj so domači zapravili tri točke prednosti nekaj sekund pred kocem rednega dela, ko je trojko zadel Daruis Adams. Isti igralec je z dvema košema in prostimi meti prinesel levji delež za zmago gostov v podaljšku. Blažič je v 18 minutah in pol zbral 10 točk, imel štiri skoke in ukradel eno žogo.

Zoran Dragić
Zoran Dragić FOTO: EuroBasket

Že v četrtek je Real Madrid gostil pirejski Olympiacos in prišel do tretje zmage, Grke je ugnal 84:72. Šestnajstletni slovenski košarkar Luka Dončič v dresu Madridčanov je dobil le 24 sekund za dokazovanje, njegova statistika je ostala prazna. V skupini F je nastopila še ena ekipa s slovenskim igralcem. Nemški Brose Baskets je izgubil v gosteh proti CSKA Moskvi s 70:91, Aleksej Nikolić je odigral 8:29 minute, vendar je ostal brez točke.