Evroliga: Razpoloženi Dragić premalo za zmago Himkija

Moskva, 04. 12. 2015 22.45 |

Od slovenskih legionarjev v košarkarski evroligi je igral le Zoran Dragić, ki pa je s Himkijem v gosteh pri Crveni zvezdi izgubil z 91:96. Mlajši od bratov Dragić je bil zelo razpoložen, saj je v 23 minutah za svojo ekipo prispeval 14 točk, osem skokov in dve podaji.

Zoran Dragić
Zoran Dragić FOTO: Damjan Žibert

Mladi slovenski košarkar Luka Dončić je že v četrtek prispeval svoj delež k tretji zmagi madridskega Reala v evroligi. V 8. krogu so Madridčani z 80:73 premagali vodilno ekipo skupine A Fenerbahče. Dončić je v 17 minutah prispeval šest točk ter po tri skoke in podaje. Real je zdaj četrti v skupini A, kjer vodi Fenerbahče pred Himkijem. V skupini B je Jaka Blažič v četrtek v dresu Laborala Kutxe slavil visoko zmago nad Limogesom. Končni izid je bil kar 92:56. Blažič je v 16 minutah prispeval štiri točke, šest skokov in dve podaji.

V skupini D pa je Brose Baskets že v četrtek doma izgubil proti vodilnemu moskovskemu CSKA z 88:100. Slovenec Aleksej Nikolić ni dobil priložnosti za igro v domači vrsti.

Zielona Gora trenerja Saše Filipovskega je s 66:51 premagala Lokomotiv Kuban.