Maccabi do skalpa v Oaki, Real upravičil vlogo favorita

Atene, 23. 04. 2024 20.31 | Posodobljeno pred 9 dnevi

J.B., STA
0

V košarkarski evroligi so se začeli četrtfinalni dvoboji za uvrstitev na zaključni turnir, ki ga bo Berlin gostil od 24. do 26. maja. Uvodni zmagi sta zabeležila Real Madrid, ki je na domačem parketu premagal Baskonio z 90:74, ter Maccabi, ki je bil v Atenah boljši od Panathinaikosa z 91:87.

Panathinaikos - Maccabi
Panathinaikos - Maccabi FOTO: Sofascore.com

Uvodni dan četrtfinalov sta pred domačimi gledalci igrali najboljši ekipi rednega dela. Aktualni evropski prvak je v Madridu upravičil vlogo favorita proti gostom iz severa Španije, Panathinaikos pa je po slabi igri v končnici tekme klonil proti Izraelcem.

Najboljši strelci Maccabija so bili Bonzie Colson (18 točk, trojke 3:4), Lorenzo Brown (16 točk, trojke 3:4) in Wade Baldwin (15 točk, 7 podaj), sicer prvi igralec moštva, ki je izpustil večji del zadnje četrtine zaradi poškodbe stegenske mišice.

Pri domačih je Mathias Lessort dosegel 22 točk, Kostas Slukas pa je zbral 12 točk in 13 podaj, a je 20 sekund pred koncem tekme zapravil napad za vodstvo oziroma zmago.

Real Madrid je vodil od prve do zadnje minute. Džanan Musa je dosegel 16 točk (trojke 3:6), po 10 pa sta jih dodala Facundo Campazzo in Vincent Poirier (7 skokov).

Za Baske je Markus Howard zbral 15 točk, 14 pa so jih prispevali Codi Miller McIntyre, Nikolaos Rokavopulos in Matthew Costello.

Drugi tekmi ponovno v Atenah in Madridu bosta v četrtek, 25. aprila. Naslednji teden sledita obračuna v Vitorii oziroma Beogradu, kjer domače tekme igra zasedba iz Tel Aviva.