Evroliga: Dončić najboljši strelec Reala tudi v Atenah

Madrid, 24. 11. 2017 19.48 |

Košarkarji Real Madrida so v devetem krogu Evrolige v Atenah pri Panathinaikosu izgubili z 80:82, osemnajstletni Luka Dončić pa je bil spet najboljši posameznik španske ekipe. Dosegel je 19 točk, šest skokov in tri podaje, a je ob tem izgubil tudi osem žog

Grki so se do zmage dokopali z odličnim drugim polčasom, ko so nadoknadili 16 točk zaostanka, v končnici pa ohranili mirne živce in slavili prestižno zmago. Luka Dončić je sicer tekmo začel izvrstno, saj je v prvi četrtini dosegel 10 točk, nato pa se mu je pri metu ustavilo, tudi igralci Panathinaikosa pa so bili bolj zbrani, ko je napadal mladi Slovenec. Prvi strelec tekme je bil sicer Panthinaikosov K.C. Rivers z 20 točkami.