Evroliga: Real Madrid ostaja v igri za Top 16

Beograd, 11. 12. 2015 21.02 |

Pred zadnjim krogom prvega dela Evrolige osrednja vprašanja ostajajo vezana na skupino A. Real Madrid si je že drugič v zadnjih dveh krogih rešil kožo; zmagal je v Münchnu in bo tako o napredovanju v Top 16 odločal v obračunu s Strasbourgom. V igri v tej skupini ostajajo še Himki, Bayern in Crvena zvezda.

V skupini A si je napredovanje zagotovil le Fenerbahče Ulker, ki je to dosegel že pred današnjo zmago proti Crveni zvezdi. Real Madrid - Luka Dončić je igral le šest minut in dosegel štiri točke - je zmagal z odličnim drugi delom, ki ga je dobil s 50:29. Himki - Zoran Dragić je igral le tri minute - pa je slavil s Strasbourgu. Zanimiv bo tudi razplet zadnjega kroga v skupini D. Medtem ko imajo CSKA Moskva, Unicaja Malaga in Brose Baskets že vozovnico za Top 16, bosta o zadnjem potniku v medsebojnem obračunu odločala Darufašaka in Maccabi Tel Aviv. Izraelci za preboj med 16 najboljših potrebujejo v Turčiji zmago z enajstimi ali več točkami.

Sergio Llull
Sergio Llull FOTO: Reuters

V skupini B je jasno, da bodo šli naprej Olympiacos, Anadolu Efes Istanbul, Laboral Kutxa Vitoria ter kljub današnjemu porazu Cedevita. Zagrebčani so pred domačimi gledalci izgubili z Emporio Armanijem iz Milana, vendar za manj, kot so zmagali na prvi tekmi v Lombardiji. Podobno je tudi v skupini D. Kot zadnji se je v nadaljevanje uvrstil Panathinaikos po prepričljivi zmagi nad ekipo Zielone Gore, ki jo vodi slovenski strateg Sašo Filipovski. Slednji bo evropsko tekmovanje nadaljeval v evropskem pokalu, v evroligi pa poleg Grkov še Lokomotiv Kuban Krasnodar, FC Barcelona ter Žalgiris.