Erazma Lorbka odpeljali v bolnišnico

Barcelona, 12. 06. 2013 09.06 |

Erazem Lorbek je predčasno končal drugo tekmo finala španskega prvenstva, ki jo je njegova Barcelona dobila v gosteh pri Real Madridu z 72:71. Slovenski košarkarski reprezentant je dobil udarec v glavo in odpeljali so ga v bolnišnico.

Barcelona je izid v zmagah v finalu španskega prvenstva izenačila na 1:1. Erazem Lorbek je v prvem polčasu dobil udarec v glavo, za nekaj trenutkov izgubil vid, zaradi česar so ga odpeljali v bolnišnico na opazovanje. To je potrdil tudi trener Barce Xavi Pascual"Lorbek je v bolnici zaradi udarca v glavo. Hotel je nazaj v igro v tretji četrtini, vendar je imel težave z vidom in zato smo ga raje napotili v bolnico."

Pri Lorbkovih soigralcih je bil na tekmi najučinkovitejši Juan Carlos Navarro z 19 točkami. Lorbek, ki je vprašljiv za naslednjo tekmo (na sporedu bo v petek v Barceloni) je v slabih 13 minutah pred poškodbo dosegel šest točk in pet skokov. Pri Realu je Mirza Begić v slabih 27 minutah zbral sedem točk in šest skokov.