Atene, 25. 11. 2017 00.09 |

V košarkarski Evroligi nemoteno poteka redni del tekmovanja, čeprav se vzporedno igrajo reprezentančne kvalifikacije za nastop na SP 2019. Madridski Real je v Atenah pri Panathinaikosu izgubil za dve točki. Luka Dončić je bil prvi strelec Reala, navdušil pa je z dvema potezama, podajo in trojko v njegovem stilu.

Luka Dončić ni dobil dovoljenja madridskega kluba za nastop v reprezentančnih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, zato je mladenič namesto reprezentančnega oblekel dres Reala na tekmi proti Panathinaikosu v Atenah. Real je dolgo časa vodil, v izenačeni končnici pa je ostal praznih rok (82:80). Dončić je bil prvi strelec Reala v sloviti dvorani Oaka z 19 točkami (met 5/14), dodal je še šest skokov in tri podaje (statistični indeks 14), a je tudi izgubil osem žog.

Trey Thompkins je dve sekundi pred koncem tekme zgrešil met za tri točke, ki bi prinesel zmago Realu. Dončić je imel največjo minutažo pri Realu (31:31), najbolj pa je navdušil s podajo soigralcu Walterju Tavaresu pod koš za vodstvo Reala 38:51 v tretji četrtini, ko so ga podvajali in je bilo videti, da nima rešitve, nato pa še s trojko iz ene noge za izenačenje na 77:77 slabi dve minuti pred koncem tekme.