Durant popeljal Oklahomo do zmage v Los Angelesu

Los Angeles, 14. 02. 2014 07.37 |

Najboljša ekipa košarkarske lige NBA, Oklahoma City Thunder, je prišla do 43. zmage, ko je v gosteh premagala Los Angeles Lakers s 107:103. Na drugi tekmi je Chicago z 92:76 odpravil Brooklyn.

V Los Angelesu so bili jezerniki dolgo v ospredju, imeli še minuto pred koncem tretje četrtine 14 točk prednosti, nato pa so favorizirani gosti v zadnjih desetih minutah uprizorili preobrat. Sredi zadnjega dela so prešli v vodstvo in v tesni končnici na koncu slavili s 107:103. Junak tekme je bil Kevin Durant, ki je osmič v sezoni dosegel vsaj 40 točk. Tokrat je ob sicer skromnem metu iz igre (14:33) končal pri 43 točkah (19 v zadnji četrtini), 12 skokih in sedmih podajah. S 43 zmagami in le 12 porazi so gosti izenačili najboljši "začetek" sezone v 47-letni zgodovini franšize, pred selitvijo poznane kot Seattle Supersonics. Pri domačih sta Chris Kaman in Wesley Johnson dosegla po 19 točk, Kendall Marshall pa je dodal 14 točk in 17 podaj. V Chicagu je domača ekipa, ki je trdno zasidrana sredi zgornje polovice vzhodne konference, pred premorom zaradi tekme zvezd dosegla tretjo zaporedno zmago. Taj Gibson je s klopi prispeval 16 točk, povratnik po poškodbi Carlos Boozer je prispeval 15 točk in 10 skokov, Joakim Noah pa 14 točk, 13 skokov in sedem podaj.

Kevin Durant
Kevin Durant FOTO: Reuters

Pri gostih, ki so na sedmem mestu vzhoda, je bil najučinkovitejši izkušeni Paul Pierce s 15 točkami. "Mislim, da vsi potrebujemo premor. Odigrali smo veliko tekem, več kot 50. Želel bi si, da bi bil premor daljši, kot je, posebej za nas, starejše fante. Toda je, kar je. Igralci zdaj lahko le gredo domov ali kamorkoli in napolnijo baterije za drugo polovico sezone," je po tekmi povedal Pierce.