Ljubljana, 02. 10. 2012 19.41 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 2. krogu regionalne lige ABA vknjižili še drugo letošnjo zmago. Potem ko so uvodoma ugnali Radnički iz Kragujevca, so zdaj v Stožicah odpravili Split (82:73).

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v regionalni konkurenci lige ABA vknjižili že drugo zaporedno zmago. Po gostujoči v Kragujevcu so tokrat v domačih Stožicah z 82:73 premagali Split. Najboljši strelec pri slovenskih podprvakih je bil Jaka Blažič, ki je dosegel 22 točk, 17 pa jih je dodal Klemen Prepelič.

Jaka Blažič
Jaka Blažič FOTO: Damjan Žibert

Čeprav so zeleno-beli nadzorovali dogajanje na parketu večino tekme - z izjemo uvodne četrtine, ko so se v vodstvo prvič prebili v 10. minuti, so se morali za zmago krepko potruditi. Na krilih razpoloženih Blažiča, Prepeliča in Teema Rannikka so si do odmora priigrali dvomestno število točk, sredi tretje četrtine tudi višjo, nato pa se je Split po delnem izidu 9:0 vrnil v igro. Ko so imeli gostje iz Dalmacije le še dve točki zaostanka (67:65), je na sceno stopil Dražen Bubnić, okrepitev Ljubljančanov iz Domžal, ki je v dobrih dveh minutah in pol dosegel osem točk v nizu in Union Olimpijo znova povedel v mirno vodstvo (75:67). Tega Splitčani niso več izničili, tako da so se lahko domači veselili zaslužene zmage.