Dragiću zmaga, Udrihu poraz

Houston, 21. 02. 2012 08.29 |

V košarkarski ligi NBA sta na parket stopila oba slovenska igralca. Goran Dragić je z moštvom Houston Rockets gostil Memphis Grizzlies in se veselil zmage s 97:93, Milwaukee Bucks Bena Udriha pa je doma izgubil proti moštvu Orlando Magic z 90:93.

Dragić je igral 15 minut, dosegel pa je šest točk, tri skoke, dve podaji in dve ukradeni žogi. Za zmago Raket sta največ točk prispevala Kyle Lowry, ki se je ustavil pri 24 točkah, Kevin Martin pa je dal dve manj. Na drugi strani je Rudy Gay dosegel 23 točk. Dragić se je v tretji četrtini boril za žogo z Dantejem Cunninghamom, ob trčenju obeh košarkarjev pa jo je nekoliko skupil prav slovenski reprezentant, ki je dobil udarec v nos. Za nekaj sekund je zapustil igrišče, da so ga pregledali, a se je hitro vrnil.

Udrih je za Milwaukee igral malo, zbral je le osem minut, v tem času pa je v svojo statistiko vpisal le dva skoka. Prvi strelec tekme je bil Orlandov center Dwight Howard z 28 točkami, za Bucks pa je 22 točk dal Brandon Jennings. Ekipa slovenskega košarkarja je minuto pred koncem vodila za dve točki, a nato izgubila v končnici tekme. "Težko je bilo. Obe ekipi sta igrali trdo, toda mi smo bili blizu. Držali smo se jih in ostali skupaj, zato smo zmagali," je po tekmi povedal Howard. Za Bucks je to šesti zaporedni domači poraz, razočaranja pa po porazu niso skrivali. "Morali bi dobiti izgubljeno žogo, toda dobili so jo oni. Anderson pa je vse dobro videl. Morali bi jih premagati v Orlandu in nocoj," je po tekmi povedal Jennings.

Kevin Martin
Kevin Martin FOTO: Reuters

V New Yorku je New Jersey na krilih Derona Williamsa, ki je dosegel 38 točk, s 100:92 premagal New York Knicks. Pred dvema tednoma je nova zvezda kratkohlačnikov Jeremy Lin svoj pohod med NBA zvezde začel prav proti mrežicam, ki pa so se tokrat dobro pripravile nanj. Lin je dosegel 21 točk. V Chicagu se je po poškodbi vrnil Derrick Rose, ki je s 23 točkami pomagal bikom do zmage proti Atlanti s 80:79. Oklahoma City je gostila New Orleans in dobila tekmo s 101:93. Domača zvezdnika Kevin Durant in Russell Westbrook sta dosegla vsak po 31 točk, Oklahoma pa je s tem vknjižila deseto zaporedno domačo zmago.

V Dallasu so Mavericks s 89:73 odpravili Boston, nov mejnik pa je postavil nemški zvezdnik Dirk Nowitzki, ki je dosegel 26 točk in se prebil med 20 igralcev z največ doseženimi točkami v ligi NBA. Nemec je temu dodal še 16 skokov. Golden State je gostil Los Angeles Clippers in prišel do zmage s 104:97, za katero je najbolj zaslužen Monta Ellis z 32 točkami. Chris Paul je na drugi strani dosegel 25 točk, Mo Williams pa je zadel prvih šest zaporednih metov za tri točke, tekmo pa končal pri 22. Do zmage po podaljšku s 103:101 so prišli košarkarji Denverja, ki so premagali Minnesoto. Phoenix je s 104:88 premagal Washington, San Antonio pa je s 106:102 odpravil Utah.

Chicago Bulls – Atlanta Hawks 90:79
New York Knicks – New Jersey Nets 92:100
Dallas Mavericks – Boston Celtics 89:73
Houston Rockets – Memphis Grizzlies 97:93
Milwaukee Bucks – Orlando Magic 90:93
Oklahoma City Thunder – New Orleans Hornets 101:93
Denver Nuggets – Minnesota Timberwolves 103:101
Phoenix Suns – Washington Wizards 104:88