Dragićevih 18 točk za zmago proti Lakers

Phoenix, 30. 10. 2014 07.31 |

Slovenski košarkar Goran Dragić je prvo tekmo nove sezone lige NBA končal z zmago. S svojim Phoenixom je pred domačimi gledalci s 119:99 ugnal Los Angeles Lakers. Dragić je v 26 minutah k zmagi prispeval 18 točk, njegovega brata Zorana pa ni bilo v ekipi iz Arizone.

Phoenix je v srečanje vstopil samozavestno. Od samega začetka - Goran Dragić je tekmo začel v prvi peterki - je dal vedeti, da ga ne zanima nič drugega kot zmaga, posledica tega je bila, da je že v prvi četrtini vodil z 18 točkami razlike (33:15). Ob koncu prvega polčasa so se gostje približali na štiri točke, toda v tretji četrtini je na sceno stopil Dragić, v tem delu dosegel 12 točk ter svojo ekipo brez težav popeljal do visoke zmage.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

"Ključ do zmage je bil, da smo zaustavili Kobeja Bryanta. Dosegel je sicer 31 točk, njegov odstotek meta pa ni bil dober, zato nam je bilo lažje," je glavni razlog za prepričljivo zmago navedel Ljubljančan, ki pa prav tako ni imel blestečega odstotka meta, od 12 poskusov za dve točki je zadel šestkrat, zgrešil je oba meta za tri točke, pri prostih metih pa je bil stoodstoten (6:6). V svojo statistiko je vpisal pet skokov in dve asistenci, vlogo najboljšega strelca pa je tokrat prepustil Isaiahu Thomasu, ki je dosegel 23 točk, dve več od Marcusa Morrisa.

Z zmago so parket zapustili tudi Beno Udrih in njegovi kolegi, zadovoljstvo v Memphisu pa je bilo toliko večje, ker uvodne tekme niso dobili vse od leta 2000. Tokrat so vodili praktično vso tekmo, toda gostje so jih ves čas lovili, v zadnji četrtini pa celo povedli s 87:85. Predvsem po zaslugi Zacha Randolpha pa so se domači vendarle vrnili na stare tirnice in prišli do zmage.

Randolph je dosegel 25 točk, zbral tudi 13 skokov, še učinkovitejši pa je bil Španec Marc Gasol, ki je k zmagi prispeval 32 točk, kar je njegov osebni rekord v NBA. Udrih je igral 14 minut, dosegel po en koš, skok in asistenco.

Najučinkovitejši igralec sredinih tekem je bil z 38 točkami Russell Westbrook, igralec Oklahome, a njegove točke niso pomagale, da bi njegova, sicer oslabljena, ekipa (manjkal je njihov poškodovani zvezdnik Kevin Durant) premagala Portland. Po treh četrtinah ji je sicer dobro kazalo, a zadnjo četrtino je izgubila kar za 19 točk. Za Portland je bila to že rekordna, 14. zaporedna zmaga v uvodni tekmi, s čimer se je izenačil z Bostonom, ki je uvodne tekme dobival od leta 1979 do leta 1992.

Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 108:106 (podaljšek)
Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 103:91
Boston Celtics - Brooklyn Nets 121:105
Miami Heat - Washington Wizards 107:95
Toronto Raptors - Atlanta Hawks 109:102
Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves 105:101
New York Knicks - Chicago Bulls 80:104
Denver Nuggets - Detroit Pistons 89:79