Dragićevih 12 podaj premalo, Udrih uspešnejši

Minneapolis, 30. 12. 2012 09.10 |

Moštvo slovenskega košarkarja Gorana Dragića, Phoenix Suns, je v severnoameriški ligi NBA ponoči izgubilo na gostovanju pri Minnesoti s 107:111. Dragić je za poražence odigral 36 minut, v katerih je zbral 16 točk, 12 podaj, pet skokov, blokado in ukradeno žogo.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Kljub znova dobri predstavi Slovenca Gorana Dragića, ki se je vrnil po težavah s kolkom, in izvrstnemu Luisu Scoli (33 točk, 10 skokov) so Sonca doživela še peti zaporedni poraz. V prvi vrsti zaradi dejstva, da so domači visoki igralci Scoli v napadu vrnili "milo za drago". Tako je Nikola Peković tekmo končal z 28 točkami in 11 skoki, Kevin Love je dodal 23 točk in 18 skokov, Andrej Kirilenko pa je dosegel 20 točk. "Slabo je z vidika, če pogledamo naše razmerje zmag in porazov. Vzpodbudno pa glede tega, da se borimo in si pripravljamo možnosti za zmago. Toda te ni, nimamo česa pokazati, tako da moram poudariti, da vse skupaj res ni najboljše," je po tekmi dejal trener Phoenixa Alvin Gentry.

Drugi slovenski predstavnik v ligi Beno Udrih je z Milwaukeejem gostil igralce Miamija in jih odpravil kar s 104:85. Udrih je igral 13 minut, v tem času pa v statistiko vpisal dve točki, štiri podaje in ukradeno žogo. Branilci naslova s Floride so "položili orožje" predvsem v zadnji četrtini, ki so jo izgubili kar s 14:35. Pri poražencih je bil najučinkovitejši LeBron James s 26 točkami (imel pa je kar šest izgubljenih žog), pri zmagovalcih pa Brandon Jennigs s 25.
Na drugih tekmah je Charlotte izgubil proti New Orleansu s 95:98, Atlanta je ugnala Indiano s 109:100, Orlando je visoko izgubil proti Torontu (88:123), Brooklyn je premagal Cleveland 103:100, največ zaslug za zmago pa je imel Brook Lopez s 35 točkami in 11 skoki.

Chicago je bil boljši od Washingtona s 87:77, Memphis od Denverja z 81:72, Houston je doma klonil proti Oklahoma Cityju s 94:124 (Russell Westbrook je 28 točkam dodal še po osem skokov in podaj), Portland je odpravil Philadelphio z 89:85, Golden State pa Boston s 101:83.