Dragićev Miami izgublja boj za končnico, poražen tudi Memphis

Detroit, 05. 04. 2015 08.02 |

Obe ekipi, v katerih igrajo slovenski igralci v košarkarski ligi NBA, sta izgubili; moštvo Miami Heat tesno na gostovanju, Memphis Grizzlies pa doma. Igralci Detroit Pistons so ugnali Miami z 99:98, Washington Wizards pa z 92:83 Memphis.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

V dresu Miamija je bil Goran Dragić drugi strelec s 21 točkami, sedmimi podajami in dvema skokoma v 38. minutah, njegov brat Zoran Dragić pa ni dobil priložnosti za igro. Za Memphis je Beno Udrih v 18. minutah zbral šest točk, tri skoke in dve podaji.

Reggie Jackson je bil z 29 točkami in 11 podajami ne le najboljši strelec tekme v Miamiju, ampak je v zadnjem delu zadel 15 točk, tudi odločilni met pet sekund pred koncem srečanja. Očitno je učinkovala lekcija trenerja Detroita Stana Van Gundyja, ki ga je po petkovem porazu s Chicagom poklical v svojo pisarno in mu "dal lekcijo". Dwyane Wade (24 točk), ki se je sredi tedna na tekmi s Clevelandom nekoliko poškodoval koleno, je v zadnji sekundi zgrešil met za tri točke, deset sekund prej pa še met za dve točki.

Miami je tekmo izgubil že veliko pred tekmi zadnjimi sekundami. Po podaji Dragića in zabijanju Udonisa Haslema je namreč zadnjo četrtino začel z devetimi točkami prednosti (81:72), ta pa se je še povišala, ko je Dragič takoj na začetku zadnjega dela zadel dvakrat po dva prosta meta za 83:72 in 85:73. Vrčica je imela 12 točk naskoka še dobrih pet minut in pol pred koncem srečanja (95:83), ko je po asistenci Wadea žogo v koš položil Dragić. To sta bili tudi zadnji točki slovenskega branilca na srečanju. Domači so prek Hassana Whitesideja (13 točk, 12 skokov) do konca dosegli le še tri točke, v končnici neustavljivi Jackson na drugi strani pa zgolj v tem delu trikrat več.

Dwayne Wade
Dwayne Wade FOTO: Reuters

"Ne spomnim se kašne dobre obrambe svojih igralcev v zadnjih petih minutah, razen v predzadnjem napadu tekmecev, ki pa ni odločal. Jackson je resnično izstopal in ga nismo mogli ustaviti, poleg tega pa nikakor nismo uspeli spraviti žogo skozi mrežico za koš, ki bi nas sprostil in olajšal delo," je menil trener domačih Erik Spoelstra.

Po porazu pa še ni bilo konec razočaranj za igralce Miamija. Marcus Smart je namreč zadel ob zvoku sirene in odločil podaljšek v Torontu, kjer je ekipo Raptors Boston Celtics premagal s 117:116. Boston je s tem izrinil Miami na deveto mesto na vhodnem delu lige, ki ne zagotavlja nastopa v končnici.

Po eno zmago manj od Miamija imata tudi njegova zasledovalca, tokrat prosta Indiana (10.), v katero se vrača prvi zvezdnik Paul George, in enajstouvrščena ekipa Charlotte Hornets. Ta je prav tako le s točko razlike doma ugnala Philadelphio 76ers z 92:91. Srečanje je šest sekund pred koncem odločil Gerald Henderson in ujel tudi zadnjo odbito žogo. Tako visok poraz igralcev Brooklyn Nets, Atlanta Hawks je zmagala kar s 131:99, ne pomeni veliko, četudi ima Brooklyn na sedmem mestu le zmago več od Miamija.

Detroit Pistons - Miami Heat 99:98
Memphis Grizzlies - Washington Wizards 83:92
Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers 92:91
Toronto Raptors - Boston Celtics 116:117 (podaljšek)
Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 131:99
Milwaukee Bucks - Orlando Magic 90:97
Dallas Mavericks - Golden State Warriors 110:123
Denver Nuggets - Los Angeles Clippers 92:117