Dragić začel v slogu okrepitve, Sunsi na kolenih

Phoenix, 01. 11. 2012 07.58 |

Košarkarji v severnoameriški ligi NBA so v noči na četrtek odigrali devet dvobojev, na parket pa so stopili tudi Phoenix Sunsi Gorana Dragića, ki so morali priznati premoč Golden State Warriorsom (85:87).

Košarkarji moštva NBA Phoenix Suns, pri katerih si kruh služi tudi slovenski reprezentant Goran Dragić, so v uvodnem dvoboju nove sezone izgubili na domačem parketu. S 87:85 jih je ugnala zasedba Golden State Warriors. Zmagovalci so bili boljši v prvi, drugi in zadnji četrtini, medtem ko so Dragić in druščina dobili le tretjo (25:17). "Videti smo bili kot moštvo, ki ima devet igralcev. Resnično mislim, da bomo postali dobro moštvo. Resnično čutim, da bomo igrali drug za drugega. Le to je recept za zmago. Kot trenerja me čaka še veliko dela. Igralce moram še o marsičem podučiti," je po porazu povedal trener domačinov Alvin Gentry.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančan Dragić se je pri poražencih odlikoval s 17 točkami, temu pa je dodal še osem podaj in šest skokov. Pri zmagovalcih je 17 točk dosegel Carl Landry.

Phoenix Suns – Golden State Warriors 85:87
Philadelphia 76ers – Denver Nuggets 84:75
Toronto Raptors – Indiana Pacers 88:90
Detroit Pistons – Houston Rockets 96:105
Chicago Bulls – Sacramento Kings 93:87
New Orleans Hornets – San Antonio Spurs 95:99
Utah Jazz – Dallas Mavericks 113:94
Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies 101:92