Dragić z najboljšim strelskim večerom sezone Miamiju pomagal do zmage

Miami, 21. 02. 2016 07.52 |

Ekipa košarkarske lige NBA Miami Heat je doma premagala Washington Wizards s 114:94. Slovenec v dresu vročice Goran Dragić je v 30 minutah dosegel 24 točk, osem podaj in sedem skokov, drugi slovenski predstavnik Beno Udrih pa je v 18 minutah k uspehu ekipe dodal sedem točk, štiri skoke in dve podaji.

V ligi NBA so bile v noči na nedeljo na sporedu le štiri tekme, igrali pa so vsi trije slovenski predstavniki. Goran Dragić je ob zmagi vročice nad čarovniki iz Washingtona s 24 točkami postavil svoj strelski rekord sezone, v statistiki pa je bil z osmimi podajami in sedmimi skoki znova blizu trojnega dvojčka. Kljub odsotnosti dveh ključnih igralcev, Dwyanea Wadea in Chrisa Bosha, je Miami vknjižil visoko zmago nad Washingtonom. Dragić je vsaj 20 točk v tej sezoni dosegel že štirikrat, že na peti zaporedni tekmi pa je dosegel dvomestno število točk. Izkazal se je tudi Udrih, najboljši strelec Miamija pa je bil znova Luol Deng, ki je tekmo zaključil s 27 točkami in desetimi skoki.

Goran Dragić je blestel ob zmagi proti Washingtonu.
Goran Dragić je blestel ob zmagi proti Washingtonu. FOTO: AP

Po eni tekmi prepovedi igranja se je na parket vrnil Hassan Whiteside in dosegel 25 točk in 23 skokov, medtem ko je bil z 19 točkami prvi strelec Washingtona Bradley Beal.

Igrali so tudi New York Knicks Saša Vujačića, ki se v sedmih minutah igre ni vpisal med strelce, prispeval pa je dve podaji. Kratkohlačniki so s 103:95 premagali Minnesoto Timberwolves. S 30 točkami je bil za New York najuspešnejši Carmelo Anthony. S to zmago so Knicks prekinili niz sedmih zaporednih porazov, poleg Anthonyja pa je s 26 točkami in 16 skoki blestel tudi Robin Lopez. Moštvo iz New Yorka je vodilo od začetka do konca tekme, največ, s 24 točkami razlike, pa na začetku zadnje četrtine.

Atlanta Hawks so gostili Milwaukee Bucks, zmagovalec pa je bil znan šele po dveh podaljških. S 117:109 so na koncu slavili gostje iz Milwaukeeja. Jabari Parker je za zmagovalce dosegel 28 točk in 13 skokov, Paul Millsap pa je za Atlanto prispeval 27 točk. Los Angeles Clippers so s 112:115 izgubili proti Golden State Warriors, ki so tako prišli že do 49. zmage in še vedno premočno vodijo na lestvici lige.

Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 109:117
Miami Heat - Washington Wizards 114:94
Minnesota Timberwolves - New York Knicks 95:103
Los Angeles Clippers - Golden State Warriors 112:115