Miami, 11. 03. 2018 07.41 |

Košarkarji Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA vpisali še 36. zmago v tej sezoni in se utrdili na sedmem mestu vzhodne konference. Vročica je ponoči doma premagala neposrednega tekmeca v boju za končnico Washington Wizards s 129:102. Slovenski zvezdnik Goran Dragić je igral 19 minut, v tem času pa dosegel 10 košev, tri skoke in dve podaji.

Goran Dragić je k visoki zmagi nad Washingtonom prispeval 10 točk.
Goran Dragić je k visoki zmagi nad Washingtonom prispeval 10 točk. FOTO: AP

Tokrat je bil pri Miamiju najbolj uspešen James Johnson z 20 točkami, pri Washingtonu je Jodie Meeks prispeval 23 točk. "Vsi smo na isti strani. Vsak večer je nekdo drug, ki se mu odpre. Izjemno je imeti tako široko rotacijo igralcev," je po tekmi povedal slovenski košarkar Goran Dragić, ki je bil eden od osmih igralcev Miamija, ki so vknjižili dvomestno število točk. ’The Dragon’ je izvrstno unovčil minute na parketu, saj je iz igre metal 4/6 (od tega za tri 1/1), k desetim točkam pa je dodal še tri podaje in dva skoka. Miami je trenutno pri izkupičku 36 zmag in 31 porazov, z izvrstnim finišem pa bi se varovanci Erika Spoelstre lahko prebili celo na tretje mesto vzhodne konference. V četrti četrtini je igrišče predčasno zapustil Dwyane Wade s poškodbo stegenske mišice. Wade naj bi po podatkih iz kluba izpustil naslednjo tekmo.

Težave San Antonia se nadaljujejo, ogrožena je celo končnica
Na preostalih štirih tekmah je bilo najbolj zanimivo na tekmi med Oklahomo City in San Antoniom. Grom je izkoristil prednost domačega terena in na krilih Russella Westbrooka prišel do zmage s 104:94. Organizator igre Oklahome je vknjižil 21 točk, 12 skokov in 10 podaj, s čimer je vknjižil še devetnajsti trojni dvojček sezone. Ostroge, ki so tudi tokrat igrale brez poškodovanega Kawhija Leonarda, nadaljujejo s skromnimi izidi, saj so na zadnjih 10 tekmah kar osemkrat izgubile. Kaj lahko bi se zgodilo, da ostanejo celo brez končnice, saj so trenutno sedme s 37 zmagami in 29 porazi, a za ovratnik jim z zgolj zmago manj dihajo Clippers, Nuggets in Jazz.