Dragić z 21 točkami zapečatil usodo snubcev iz LA-ja

Miami, 05. 03. 2015 07.52 |

Košarkarji NBA moštva Miami Heat so ob izdatni pomoči slovenskega branilca Gorana Dragića (21 točk), premagali Los Angeles Lakers. Snubci Ljubljančana so Miami zapustili poraženi s 100:94.

Slovenski košarkarski branilec Goran Dragić se je na razmere v Miamiju povsem privadil. Član začetne peterke je to potrdil na dvoboju z Los Angeles Lakersi, ki so si ga v prestopnem obdobju zelo želeli videti v svojem dresu. Gostitelji so dvoboj odprli zelo solidno, dobili prvo četrtino z 28:25, na odmor pa so s prednostjo odšli gostje (51:46).

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Nadaljevanje dvoboja je bilo v znamenju domačinov, ki so na krilih Dwyanea Wadea in Hassana Whitesidea zlomili tekmeca in se veselili zmage s 100:94. Eno ključnih vlog je odigral prav Gogi, ki je tri minute in pol pred koncem dvoboja zadel za 3 točke in popeljal gostitelje v vodstvo. "Ni me strah prevzeti odgovornost," je dejal Dragić. Ob tem dodajmo, da je sploh prvi igralec po letu 1993/94, ki je v rednem delu sezone igral petkrat z jezerniki in dobil vseh pet dvobojev.

V noči na četrtek se je zmage veselil tudi Beno Udrih. Z Memphis Grizzlies so strli odpor Houston Rockets (102:100). Šempetrčan je dosegel 4 točke.

Miami Heat - Los Angeles Lakers 100:94
Houston Rockets - Memphis Grizzlies 100:102
Indiana Pacers - New York Knicks 105:82
Orlando Magic - Phoenix Suns 100:105
Boston Celtics - Utah Jazz 85:84
Brooklyn Nets - Charlotte Hornets 91:115
Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers 112:120
Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 85:100