Dragić uspešnejši od Udriha, a zmagali so Bucks

Phoenix, 18. 01. 2013 07.50 |

Košarkarji NBA moštva Milwaukee Bucks (Beno Udrih) so v noči na petek na gostovanju v Phoenixu ugnali Suns (98:94) Gorana Dragića. Strelski obračun slovenskih branilcev je z doseženimi desetimi točkami dobil Ljubljančan.

Gostovanje Milwaukeeja v Phoenixu se je za goste začelo zelo dobro, saj so prvo četrtino brez večjih težav dobili, nato pa so se prebudili domačini, ki so na polčas odšli s prednostjo treh točk naskoka, nato pa jo pred sklepnim delom obračuna povišali na pet. Sklepni del dvoboja pa je v popolnosti pripadel četi Jima Boylana, ki se je ob koncu dvoboja veselila zmage z 98:94 in prekinila kar 26 let star neslavni rekord. Toliko časa je namreč preteklo od zadnje zmage Bucksov v Phoenixu.

Beno Udrih se je veselil zmage nad Phoenixom.
Beno Udrih se je veselil zmage nad Phoenixom. FOTO: Reuters

"Prepričan sem, da so vedeli za neslavni rekord. V zadnjih letih smo poskušali, in to ne le enkrat, ampak delo prinaša rezultat in zdaj so stvari prišle na svoje mesto. Strategija je bila nekoliko drugačna kot v preteklosti, ampak ne bi razlagal podrobnosti. Pogledal sem lansko listo strelcev in takoj videl, kakšen je recept za zmago. Zanimivo je bilo pogledati ta dokument,“ je po dvoboju razlagal presrečni Boylan, ki je s svojimi varovanci vknjižil četrto zmago na zadnjih šestih obračunih.

Pri zmagovalcih je Monta Ellis dosegel 24 točk, Shannon Brown pa jih je k porazu Sunsov prispeval 20. Slovenski branilec Beno Udrih je na parketu prebil 20 minut in šestim podajam dodal 5 skokov, Ljubljančan Dragić pa je v 29 minutah dosegel 10 točk, štiri podaje in skok.

Phoenix Suns – Milwaukee Bucks 94:98
Detroit Pistons – New York Knicks 87:102
Minnesota Timberwolves – Los Angeles Clippers 77:90
Los Angeles Lakers – Miami Heat 87:102