Dragić spet z dvojnim dvojčkom, Suns boljši od Rocketsov

Phoenix, 16. 04. 2013 07.36 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so v noči na torek s 119:112 ugnali Houston Rockets. Slovenski reprezentant Goran Dragić je vknjižil še en letošnji dvojni dvojček. K zmagi je prispeval 21 točk in temu dodal 14 podaj.

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns, pri katerih si kruh služi slovenski reprezentant Goran Dragić, so unovčili prednost domačega terena in vknjižili zmago nad Houston Rockets (119:112). Dvoboj so začeli odločno, dobili uvodno četrtino z 39:28 in skušali nadaljevati v takšnem tempu. V drugi četrtini jim to ni najbolje uspevalo, v drugem delu dvoboja pa sta jim pripadli obe. Poleg centra Luisa Scolaja (26 točk) je bil vnovič razpoložen tudi slovenski branilec.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Vknjižil je še en dvojni dvojček več v letošnji sezoni. Tokrat je k zmagi prispeval 21 točk in 14 podaj, na parketu pa je prebil 36 minut. V noči na torek je bil aktiven tudi drugi slovenski igralec v ligi NBA Beno Udrih. Športnik iz Šempetra v Savinjski dolini je z Orlando Magic gostil Chicago Bulls (84:102), v 23 minutah pa je zbral pet točk in podajo.

Phoenix Suns – Houston Rockets 119:112
Orlando Magic – Chicago Bulls 84:102
Golden State Warriors – San Antonio Spurs 116:106
Charlotte Bobcats – New York Knicks 106:95
Cleveland Cavaliers – Miami Heat 95:96
Brooklyn Nets – Washington Wizards 106:101
Detroit Pistons – Philadelphia 76ers 109:101
Milwaukee Bucks – Denver Nuggets 111:112