Dragić slavil sredi New Yorka

New York, 29. 02. 2016 07.38 |

Na gostovanju v New Yorku se je mudil Goran Dragić z Miamijem. Gostje so prišli do prepričljive zmage z 98:81, Dragić pa je v 33 minutah dosegel 13 točk. Na drugi strani je nastopil tudi Saša Vujačić, ki pa se v slabih desetih minutah ni vpisal med strelce.

Prvi strelec Miamija je bil Dwyane Wade s 26 točkami, dobro pa se je odrezal tudi Joe Johnson, ki je na debiju v dresu Miamija dosegel 12 točk. Johnson je v petek prestopil iz Brooklyn Nets kot zamenjava za Bena Udriha, ki je bil dva dni nazaj operiran (stopalo), tako da je zanj sezona že končana. Pri domačih je bil najboljši strelec Carmelo Anthony s 25 točkami. Miami je po dveh porazih zabeležil 33. zmago v sezoni, ki ga uvršča na četrto mesto na vzhodu. V tem tednu ima ugoden razpored; 1. marca bo gostil Chicago, dva dni pozneje Phoenix, nato pa ga čakata še dva obračuna z najslabšo ekipo lige Philadelphio. Za presenečenje večera so poskrbeli košarkarji Washingtona, ki so s 113:99 premagali tretjo najboljšo ekipo lige in vodilno na vzhodu Cleveland. Ta je sicer nastopil brez prvega zvezdnika LeBrona Jamesa, ki mu je trener Tyronn Lue namenil dan počitka zaradi napornega ritma tekem. Cavaliers bodo v štirih dneh igrali tri tekme.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Za podobno potezo se je odločil tudi trenerski štab Toronta, ki je odpočil Kyla Lowryja. Posledica je bila zmaga Detroita, četrta v nizu, oziroma poraz Toronta, prvi po štirih zmagah. Pri zmagovalcih sta izstopala Reggie Jackson z 19 točkami in Andre Drummond (15 točk, 18 skokov), za Toronto pa je največ točk dosegel Terrence Ross (27). Ekipa v vzponu je Portland. Proti Indiani je zabeležila osmo zmago na zadnjih devetih tekmah, tako da je znova med prvimi osmimi na zahodu, ki bodo tekmovanje nadaljevale tudi po rednem delu. Prvi strelec tekme je bil Damian Lillard s 33 točkami.

Na ostalih prizoriščih ni bilo presenečenj; Atlanta je ugnala Charlotte s 87:76, Orlando je bil prepričljiv proti Philadelphii (130:116), Dallas pa je visoko premagal Minnesoto (128:101).

New York Knicks - Miami Heat                     81:98
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers        113:99
Atlanta Hawks - Charlotte Hornets                87:76
Detroit Pistons - Toronto Raptors               114:101
Indiana Pacers - Portland Trail Blazers         102:111
Orlando Magic - Philadelphia 76-ers             130:116
Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves       128:101