Dragić se je veselil zmage, Udrih poražen

Phoenix, 18. 01. 2012 08.04 |

Košarkarji NBA moštva Houston Rockets so bili v noči na sredo uspešnejši od Detroit Pistonsov (97:80), slovenski reprezentant Goran Dragić pa je k zmagi prispeval 11 točk. Milwaukee Bucksi Bena Udriha so izgubili.

Moštvo slovenskega košarkarskega reprezentanta Gorana Dragića Houston Rockets je ponoči na domačem igrišču doseglo sedmo zmago v sezoni. Rakete so pred domačimi gledalci s 97:80 premagale Detroit, Dragić pa je v 18. minutah dosegel 11 točk, pet podaj in ukradel eno žogo.

Kevin McHale je svoje varovance popeljal do nove letošnje zmage.
Kevin McHale je svoje varovance popeljal do nove letošnje zmage. FOTO: Reuters

Houston je zmagal četrtič zapored, tako da ima zdaj po sedem zmag in porazov. "Spet smo nazaj na 50 odstotkih, kamor smo si želeli priti po slabem začetku sezone. Najboljše pa je to, da igramo precej bolje. To je tisto pravo, tako moramo nadaljevati," je po tekmi povedal Luis Scola, s 14 točkami skupaj s Samuelom Dalembertom prvi strelec ekipe.

Ekipa drugega slovenskega predstavnika v NBA Milwaukee Bucks pa je pred domačimi gledalci klonila pred Denverjem s 95:105. Beno Udrih je igral 20 minut, v tem času pa v statistiko vpisal dve točki, pet skokov in tri podaje, izgubil pa je kar štiri žoge.

Houston Rockets - Detroit Pistons 97:80
Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 95:105
Cleveland Cavaliers - Golden Warriors 95:105
Orlando Magics - Charlotte Bobcats 96:89
Miami Heat - San Antonio Spurs 120:98
Chicago Bulls - Phoenix Suns 118:97
Utah Jazz - Los Angeles Clippers 108:79