Dragić s 16 točkami Miamiju pomagal do tretje zaporedne zmage

Brooklyn, 17. 12. 2015 07.48 |

Slovenski košarkar Goran Dragić je z ekipo Miami Heat gostoval pri Brooklyn Nets, zmagal s 104:98 in v 36 minutah dosegel 16 točk, pet podaj in tri skoke. Z 28 točkami je bil najboljši Dwyane Wade. Beno Udrih je za Miami v šestih minutah dosegel dve točki.

Ko Dwyane Wade in ekipa Miamija pridejo na tekmo v Brooklyn, domov odidejo z zmago. Miami je prišel do svoje tretje zaporedne zmage, skupno pa je proti Brooklynu dobil že pet zaporednih tekem, oziroma 11 od zadnjih 13. Wade je 10 od 28 točk dosegel v zadnji četrtini, Hassan Whiteside je k izkupičku dodal 20 točk in 13 podaj.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

"Dwyane je imel danes res lahen korak, to je tisto, na čemer je zgradil svojo kariero. Dejansko je napolnil vso statistiko in danes res prevesil tehtnico na našo stran," je po zmagi dejal trener Miamija Erik Spoelstra. Razpoloženi Goran Dragić s 16 točkami ter Gerald Green s 13 in Justise Winslow z 11 točkami so izdatno pripomogli k zmagi vročice. Za Brooklyn je bil s 25 točkami najboljši Brook Lopez, Jarrett Jack je 22 točkam dodal deset podaj.

Igrala je tudi ekipa Saše Vujačića New York Knicks, ki je v domačem Madison Square Gardnu s 107:102 premagala Minnesota Timberwolves. Vujačić je odigral deset minut in dosegel dve točki. Z 29 točkami je bil pri gostiteljih najboljši Arron Afflalo.

V dvoboju najboljših novincev lige je na koncu boljšo potegnil Karl-Anthony Towns iz Minnesote, a je Kristaps Porzingis z New Yorkom vknjižil zmago. Slednji je tekmo končal z 11 točkami, Towns, ki je bil sicer prvi nabor lige, pa kar 25.

V preostalih tekmah so Indiana Pacers s 107:81 premagali Dallas Mavericks, Orlando Magic so bili s 113:98 boljši od Charlotte Hornets, Detroit Pistons pa od Boston Celtics s 119:116. Atlanta Hawks so Philadelphia 76ers odpravili s visokih 127:106, Golden State Warriors pa Phoenix Suns s še višjimi 128:103.

Chicago Bulls so Memphis Grizzlies premagali z 98:85, Oklahoma City Thunder Portland Trail Blazers s 106:90, San Antonio Spurs Washington Wizards s 114:95, Los Angeles Clippers pa Milwaukee Bucks s 103:90. Domači poraz so utrpeli pri Utah Jazz, ki so New Orleans Pelicans priznali premoč s 94:104.

Indiana Pacers - Dallas Mavericks 107:81
Orlando Magic - Charlotte Hornets 113:98
Brooklyn Nets - Miami Heat 98:104
Detroit Pistons - Boston Celtics 119:116
New York Knicks - Minnesota Timberwolves 107:102
Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 127:106
Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 98:85
Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers 106:90