Boston, 28. 02. 2016 01.16 |

M.G./T.Š./STA
11

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je ob porazu Miami Heat na gostovanju v Bostonu vknjižil 21 točk. (101:89). Golden State je dosegel že 53. zmago, bojevnikom pa jo je zagotovil Stephen Curry s košem s skorajda polovice igrišča ob koncu podaljška.

Dober strelski dosežek, ki ga je Ljubljančan dopolnil še s petimi podajami in prav toliko skoki, je bil premalo za zmago, Kelti pa so na domačem parketu pokazali svojo moč in slavili še desetič zapored. Tekmo so sebi v prid s pomočjo glasne publike odločili v zadnji četrtini, ki so jo Kelti dobili z 29:19, ob tem pa velja povedati, da prvi strelec Miamija Dragić v zadnji četrtini ni dosegel niti točke.

Pri zmagovalcih je največ, 15 točk dosegel Marcus Smart, po 14 pa sta jih dodala še Evan Turner in Jae Crawder. Pri gostih s Floride je poleg Dragića tekmo z neposrednimi rivali za tretje mesto vzhodne konference dobro odigral tudi Dwyane Wade, ki je v statistiko vpisal 19 točk. Hassan Whiteside je dodal 13 točk, 15 skokov in osem blokad. Miami, ki je vodil z naskokom 12 točk na začetku prvega polčasa, preden je Boston vpisal niz 10-2, je vpisal še drugi zaporedni poraz. Miami je z 32 zmagami in 26 porazi četrto moštvo vzhodne konference.

V majici Bostona, ki je dosegel še deseto zaporedno zmago v domači dvorani, je Marcus Smart dosegel 15 točk in šest skokov, Jae Crowder in Evan Turner sta vsak dodala po 14 točk, Jared Sullinger pa je zbral 12 točk in ujel 12 odbitih žog.

Košarkarski večer je bil znova v znamenju šova Stephena Curryja, ki je bil s 46 točkami najbolj zaslužen za zmago Golden State Warriors s 121:118 v podaljšku pri Oklahoma City Thunder.

Curry je dal odločilno trojko tik pred zvokom sirene v podaljšku. Aktualni najkoristnejši igralec MVP je na tekmi vsega skupaj dal neverjetnih 12 trojk, s čimer je izenačil rekord lige NBA po številu trojk na eni tekmi, prav tako je še izboljšal svoj lastni mejnik po številu zadetih trojk v eni sami sezoni, vsega skupaj je v tej sezoni prispeval že impozantnih 288 trojk. Vodilna ekipa lige NBA Golden State, s statistiko 53-5, je z zmago postalo prvo moštvo, ki si je že zagotovilo mesto v končnici prvenstva.

Dragić je v zadnjem času ujel dobro formo.