Dragić nadaljuje z dobrimi igrami: dvojni dvojček Gogija za zmago rekordnega Miamija nad Biki

Miami, 02. 03. 2016 07.34 |

Košarkarji Miami Heat so v noči na sredo v severnoameriški ligi NBA doma premagali Chicago Bulls s 129:111. Slovenski reprezentant Goran Dragić je dosegel 17 točk ter imel 11 asistenc in 4 skoke. Saša Vujačić ob domačem porazu New York Knicks proti Portland Trail Blazers s 85:104 ni dosegel točke.

Goran Dragić je znova bil eden ključnih mož pri zmagi Vročice.
Goran Dragić je znova bil eden ključnih mož pri zmagi Vročice. FOTO: AP
V zgodovinskem večeru za Miami, ki je imel met iz igre kar 67,5 odstoten, sploh najvišjega v zgodovini franšize, v letošnji sezoni pa nobena druga ekipa ni bila bolj natančna v metu na koš, je do svojega rekordnega dosežka prišel tudi Hassan Whiteside, ki je tekmo, ki je bila odločena v tretji četrtini, končal pri 26 točkah in 14 skokih. S 24 točkami se je izkazal tudi Joe Johnson, ki se je pred dnevi sporazumno razšel z ekipo Brooklyn Nets in prišel kot menjava za Bena Udriha. "Z njim smo ogromno pridobili. Vesel sem, da je na naši strani," je prihod 34-letnega Johnsona komentiral Whiteside. Sicer pa se je z enajstimi podajami, največ na tekmi, izkazal tudi Dragić, ki je za 34. zmago Miamija v letošnji sezoni v skoraj 35 minutah prispeval še 17 točk, imel pa je tudi 4 skoke.

Visok poraz vse bolj skromnega New Yorka
Visok poraz so v Madison Square Gardnu doživeli košarkarji New Yorka, za katere se Vujačić v slabih treh minutah, kolikor je igral, ni vpisal med strelce. Za domačo ekipo sta bila usodna predvsem Damian Lillard in C. J. McCollum. Lillard je tekmo končal pri 30 točkah, pet manj jih je k zmagi Portlanda prispeval McCollum, od tega 21 v drugem polčasu.

Vujačić se tokrat ni vpisal med strelce.
Vujačić se tokrat ni vpisal med strelce. FOTO: Reuters

Najbolj vroče je bilo v Oaklandu, kjer so domači navijači zmago branilcev naslova lige NBA s 109:105 proti Atlanti Hawks videli šele po podaljšku. Stephen Curry zaradi poškodbe levega gležnja ni igral za bojevnike, prav tako je manjkal Andre Iguodala. V razburljivi končnici rednega dela tekme so domačini s točkama Klayja Thompsona 47,6 sekunde pred koncem izid izenačili in prišli do podaljška, v katerem je imel prav Thompson, s 26 točkami je bil tudi najbolj učinkovit igralec tekme, največ zaslug za novo, že 54. zmago Golden State Warriors v letošnji sezoni.

Do najvišje zmage v noči na sredo so prišli košarkarji Charlotte Hornets, ki so že ob polčasu proti Phoenix Suns vodili 26 točkami prednosti, na koncu je bilo 126:92. Kemba Walker je bil s 26 točkami najboljši strelec tekme. V domači dvorani je s 121:108 slavil tudi Dallas Mavericks, Wesley Matthews je dosegel 21 točk, nemški zvezdnik Dirk Nowitzki dve manj, za poraženi Orlando Magic pa je Turek Ersan Ilyasova prispeval 22 točk, izkazal se je tudi z 10 skoki, v Švici rojeni Črnogorec Nikola Vučević je tekmo končal pri 18 točkah.

Gledalce v Staples Centru je navdušil šele 20-letni D'Angelo Russell, ki je bil z 39 točkami najbolj zaslužen za zmago, šele 12. v letošnji sezoni, sicer šestnajstkratnih prvakov lige NBA. Novinec v najmočnejši košarkarski ligi je kar 16 svojih točk dosegel v zadnji četrtini, medtem ko Kobe Bryant ni igral.

Charlotte Hornets - Phoenix Suns 126:92
Miami Heat - Chicago Bulls 129:111
(Goran Dragić 17 točk, 11 podaj, 4 skoki v 35 minutah za Miami)
New York Knicks - Portland Trail Blazers 85:104
(Saša Vujačić brez točk v 3 minutah za New York)
Dallas Mavericks - Orlando Magic 121:108
Golden State Warriors - Atlanta Hawks 109:105 po podaljšku
Los Angeles Lakers - Brooklyn Nets 107:101