Dragić in Udrih sta se veselila zmage nad sršeni

Charlotte, 06. 02. 2016 08.33 |

Košarkarji NBA moštva Miami Heat so v noči na soboto gostovali pri Charlotte Hornets in prišli do tesne zmage z 98:95. Goran Dragić je k skalpu prispeval 12 točk, drugi Slovenec v moštvu Beno Udrih pa 4.

Gostovanje pri Charlotte Hornets za Miami Heat ni bilo prav enostavno. Želja po zmagi je bila velika, gostitelji pa zelo motivirani, kar so v uvodni četrtini pokazali tekmecu. Goran Dragić in druščina so se precej 'mučili', sršeni so dobili uvodno četrtino z 31:25, a že ob polčasu sta bila tekmeca poravnana na 47. V tretji četrtini so gostitelji spet pobegnili in to za šest točk, a sklepni del dvoboja je bil v znamenju centra Miamija Hassana Whitesidea, ki je tekmecu preprečil doseganje košev s pod obroča in posledično vročici omogoči neobremenjeno igranje v napadu.

Goran Dragić (v sredini) je tokrat dosegel 12 točk.
Goran Dragić (v sredini) je tokrat dosegel 12 točk. FOTO: AP

Zadnji del dvoboja so gostitelji dobili z 31:22 in se veselili zmage s končnih 98:95. Dragić je k zmagi prispeval 12 točk, Beno Udrih pa 4. "Težko je spregledati, kaj so naredili na domačem terenu," je po zmagi dejal trener Erik Spoelstra in dodal: "Zdi se, da vsa vrhunska moštva z zahoda, ki stopijo na njihov parket, dvorano zapustijo sklonjenih glav, z visokim porazom."

V noči na soboto so bili aktivni tudi New York Knicks Saše Vujačića, ki so morali na domačem parketu priznati premoč Memphis Grizzlies (91:85). Mariborčan je v 16 minutah dosegel 10 točk.

Charlotte Hornets - Miami Heat           95:98
New York Knicks - Memphis Grizzlies      85:91
Atlanta Hawks - Indiana Pacers          102:96
Orlando Magic - Los Angeles Clippers     93:107
Washington Wizards - Philadelphia 76ers 106:94
New Jersey Nets - Sacramento Kings      128:119
Cleveland Cavaliers - Boston Celtics    103:104
Denver Nuggets - Chicago Bulls          115:110