NBA: Dragiću ob porazu 16 točk, Vujačiću ob zmagi 11 točk

Miami, 09. 10. 2016 08.26 |

Košarkarji v severnoameriški ligi NBA se s prijateljskimi tekmami pripravljajo na novo sezono. Miami slovenskih igralcev Gorana Dragića in Bena Udriha je v noči na nedeljo gostoval pri Minnesoti in izgubil s 100:109.

Goran Dragić je bil s 16 točkami drugi najboljši strelec Miamija, Udrih pa ni dobil priložnosti za igro. Dragić je bil na parketu 27 minut, ob 16 točkah pa je dodal še pet podaj. Točko več je za vročico prispeval Hassan Whiteside. Za zmagovalce iz ekipe Minnesota Timberwolves je Karl-Anthony Towns zbral 20 točk.

Uspešnejši so bili košarkarji New Yorka, za katere igra Saša Vujačić. Premagali so Brooklyn s 116:98, slovenski član ekipe pa je v 13 minutah na igrišču zbral 11 točk in dodal dva skoka. S 16 točkami je bil pri zmagovalcih najbolj razpoložen Carmelo Anthony.