Dončićevih 34 točk premalo za Boston, Porzingis zadel le en met iz igre

Boston, 12. 11. 2019 06.52 |

Košarkarji Dallasa so kljub 34 točkam, devetim podajam in šestim skokom Luke Dončića izgubili zahtevno gostovanje v Bostonu (106:116). 20-letni Ljubljančan tokrat ni imel ustrezne pomoči soigralcev v napadu in je tako kljub temu, da je bil prvi strelec tekme, parket v kultnem TD Gardnu zapustil s sklonjeno glavo. Za zmagovalce je največ, 29 točk, prispeval Kemba Walker.

Boban Marjanović o Luki Dončiću
Več o tekmi v Bostonu, kjer sta bila tudi naša dopisnika Tadeja Lampret in Sebastijan Kopušar, boste izvedeli v torkovih informativnih oddajah SVET in 24UR.

Luka Dončić je 22 točk od 34 vpisal v drugem polčasu, zatajil pa je njegov na papirju prvi pomočnik, Latvijec Kristaps Porzingis. Ta je zadel le en met iz igre in se na koncu zaustavil pri zanj skromnih štirih točkah.

"Imel je težave, toda to se zgodi tudi odličnim igralcem. Imajo slabe večere, pričakujem, da bo na naslednji tekmi imel vsaj 30 točk. Še naprej trdo dela. Ne pozabite, da se je ravnokar vrnil po težki poškodbi," je Porzingisu v bran stopil Dončić. Na tega so se Kelti dobro pripravili in nanj ves čas vršili izjemen pritisk v obrambi, a je Ljubljančan, eden najbolj vročih igralcev v ligi, domačinom vseeno nasul 34 točk.

Ni trojk, ni zmage
Dallas je znova veliko stavil na met za tri točke, ki pa varovancem Ricka Carlisleja – ta je na klopi obdržal velikana Bobana Marjanovića – nikakor niso stekle (11/42), kar je naredilo razliko v primerjavi s košarkarji Bostona. Tem je v prvem polčasu poveljeval Jaylen Brown (na koncu 25 točk in 11 skokov), v drugem pa Kemba Walker, ki se je ob osmih zadetih trojkah in 14 poskusih zaustavil pri 29 točkah, petih podajah in prav toliko skokih.

TEKMA

Dončić pri Dallasu ob metu iz igre (11/21, od tega za tri 3/10, prosti meti 9/10) ni imel prave pomoči soigralcev. Edina, ki sta bila kolikor toliko razpoložena za igro v napadu, sta bila Maxi Kleber (15 točk, trojke 4/8) in Jalen Brunson (12 točk in 7 skokov). Seth Curry, brat precej bolj znanega Stephena Curryja, je tokrat zgrešil prav vse mete iz igre in vknjižil dve točki.

STATS

Prvi gostujoči poraz za Mavse
Boston je razliko naredil v drugem polčasu, ki ga je dobil z 62:52. Mavsi so sicer v tekmo vstopili katastrofalno, tako da je trener Carlisle hitro moral reagirati z minuto odmora. Ta sicer ni prinesla bistvenih sprememb: v prvi četrtini je voz vlekel le Dončić, v drugi pa je solidno odigral Brunson. Polčas se je končal s 54:54, Boston pa je silovito krenil v drugega.

Mavsi so se v samem zaključku tretje četrtine na krilih Dončića še uspeli približati na 79:84. V zadnji četrtini so celo povedli z 90:88, nato pa povsem popustili, kar so Kelti znali izkoristiti in vknjižili so še osmo zaporedno zmago v sezoni, v kateri imajo le en poraz. Za Dallas je bil sicer to šele prvi gostujoči poraz, skupno pa četrti v sezoni. Na kontu imajo tako zdaj Telički šest zmag in štiri poraze.

Dončić je v kultnem TD Gardnu vpisal 34 točk, devet podaj in šest skokov.
Dončić je v kultnem TD Gardnu vpisal 34 točk, devet podaj in šest skokov. FOTO: AP

V San Antoniu upokojili dres Tonyja Parkerja
V San Antoniu so upokojili dres s številko 9 dolgoletnega zvezdnika Tonyja Parkerja. Zabavo je pokvaril Memphis, ki je zmagal s 113:109. Houston je na krilih svojih prvih zvezdnikov premagal New Orleans s 122:116. James Harden je dosegel 39 točk, Russell Westbrook pa 26. Minnesota je bila boljša od Detroita s 120:114, pri zmagovalnem moštvu se je s 33 točkami izkazal Andrew Wiggins. Utah je s 122:108 nadigral Golden State.

Najboljši igralec lanskega finala lige NBA Kawhi Leonard se je prvič po selitvi iz Toronta v Los Angeles Clippers pomeril z nekdanjim moštvom. Veselil se je zmage z 98:88, tekmo pa je končal pri 12 točkah, 11 skokih in devetih podajah. Prvi strelec njegove ekipe in tekme je bil Lou Williams z 21 točkami.

Detroit - Minnesota 114:120
Boston - Dallas 116:106
San Antonio - Memphis 109:113
New Orleans - Houston 116:122
Golden State - Utah 108:122
LA Clippers - Toronto 98:88