Dončić znova z najboljšim indeksom pri Realu, ki je nadoknadil 18 točk minusa, a na koncu izgubil v končnici

Istanbul, 02. 03. 2017 20.07 |

Košarkarji Real Madrida so v 24. krogu evrolige na gostovanju pri Galatasarayu izgubili v tesni končnici (84:87), potem ko so uspeli na krilih znova razigranega – za razliko od prejšnjih tekem tokrat že polnoletnega – Luke Dončića izničiti zaostanek 18 točk. Srhljivko v zadnji minuti so dobili domači, potem ko je Real že povedel s 84:80.

Slovenski košarkarski dragulj Luka Dončić je pri zaostanku Reala s 84:87 štiri sekunde do konca tekme imel met za tri točke iz težkega položaja, a zgrešil vse, kar se je zgrešiti dalo, tako da so se zmage v končnici veselili domačini. Kljub temu je bil Dončić najboljši igralec Reala z indeksom 26. Zabeležil je 13 točk (ob odličnem metu 2/3 za dve, 3/4 za tri), osem skokov in osem podaj, ob tem pa je bil glavni junak Realovega priključka, potem ko so ko baletniki v 30. minuti zaostajali že s 55:73. Za zmagovalce je največ, 20 točk prispeval Austin Daye, 17 jih je dodal Jon Diebler. Real sicer ostaja vodilna ekipa evrolige.