Stotica za zmago madridskega Reala: Dončić po ničnem izkupičku v prvem, v drugem polčasu do štirinajstih točk

Madrid, 14. 01. 2018 20.04 |

Kraljevi klub je v 16. krogu španskega prvenstva s 100:72 pred domačimi navijači odpravil Fuenlabrado. Slovenski čudežni deček Luka Dončić v prvem polčasu zatresel koša, je pa zato v drugem delu vknjižil 14 točk ter 6 asistenc.

Madridski Real, za katerega igra tudi izjemni slovenski dragulj Luka Dončić, je na domačem parketu gostil Fuenlabrado, moštvo iz predmestja španske prestolnice in na  tekmi s tretjeuvrščenim moštvom vknjižil že sedmo prvenstveno zmago v nizu.

Luka Dončić je v začetku tekme prejel nagrado za najboljšega igralca meseca decembra. FOTO: AP

Vodilno moštvo španskega prvenstva, ki v mesecu dni na enajstih tekmah ni vknjižilo poraza, je povedlo že v samem začetku obračuna, predvsem po zaslugi Treyja Thompkinsa in Rudyja Fernandeza. V prvem polčasu je namreč mladi slovenski reprezentant na parketu preživel le nekaj minut v katerih pa ni uspel zadeti, je pa zato v drugem delu tekme dobil dosti več priložnosti.

V drugem polčasu je tako dosegel 14 točk, od tega šest prostih metov, deset skokov in vknjižil 6 asistenc ter tako skupaj s Fernandezom postal drugi najboljši igralec kraljevega kluba na tekmi. Le točko več je v vrstah belega baleta dosegel Edy Tavares. Kljub temu, da sta se mu izmuznila oba koša za tri točke, pa je bil 18-letnik s statističnim indeksom 28 najboljši posameznik na tekmi.

Real Madrid - Fuenlabrada 100:72 (24:17, 21:19, 25:20, 30:16)