Madrid, 10. 03. 2017 22.19 |

Košarkarji Real Madrida so v 25. krogu Evrolige gfladko, z 98:68 premagali zasedbo Crvene zvezde. Luka Dončić je v 19 minutah igre tokrat vknjižil sedem točk, štiri skoke in pet podaj, pred tekmo pa je s strani beograjske ekipe, za katero slovenski košarkar navija, prejel darilo za polnoletnost. Dres z njegovim imenom in številko 18.

Pri domačem Real Madridu je tokrat ob izvrstni ekipni predstavi - kar šest košarkarjev je doseglo dvomestno število točk -  najbolje odigral Gustavo Ayon, ki je zbral 12 točk in si prislužil valorizacijo 24. Real je že v prvem polčasu zvezdi nasul neverjetnih 63 točk in po 20 minutah igre vodil že z 19 točkami prednosti (63:44). V drugem polčasu je rutinirano zadržeal prednost in povsem ponižal nemotiivirano beograjsko ekipo. Ta ni uspela ponoviti uspeh iz Srbije, kjer je uspela pripraviti presečenje in premagala Real.

Aleksej Nikolić pa je bil z nemškim Brose Basketom v gosteh boljši od Anadoluja Efesa s 87:68. Nemci so brez večjih težav premagali turške tekmece, delček pa je k uspehu prispeval tudi Nikolić. Na parketu je tokrat preživel 11 minut, dosegel je štiri točke, dodal pa še po en skok in podajo.

Že v četrtek je od Slovencev nastopil Jaka Blažič. Njegova Baskonia Vitoria je v gosteh premagala Fenerbahče Istanbul z 79:74. Blažič je k pomembni zmagi Baskov v boju za zgornjo polovico lestvice prispeval sedem točk. Blažič je na igrišču preživel deset minut, v statistiko pa dodal še en skok.

Moštvo Zorana Dragića Emporio Armani je v Tel Avivu izgubilo z 82:92, slovenskega košarkarja zaradi poškodbe ni v ekipi.

Real Madrid - Crvena zvezda 98:68 (38:24, 25:20, 17:13, 18:11)