Devetim zmajem misija nemogoče ni uspela

Ljubljana, 14. 12. 2011 19.55 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 9. krogu evrolige v Carigradu izgubili proti Galatasarayu z 59:80. Ob vseh težavah ljubljanskega kluba se je gostovanje v Carigradu končalo popolnoma po pričakovanjih.

Union Olimpija - Barcelona - 7
Union Olimpija - Barcelona - 7 FOTO: Aljoša Kravanja

Jaka Lakovič in njegovi soigralci v Galatasarayevem dresu so dosegli četrto zmago v tekmovanju. Če so bili zeleno-beli, ki ostajajo pri eni zmagi, v prvem polčasu praktično enakovredni domači ekipi, pa so Turki že v tretji četrtini ušli za 15 točk, kar je bil več kot dovolj velik zalogaj za zadnjih deset minut. Pri Galatasarayu je bil najboljši strelec Lakovič s 16 točkami (za tri točke je metal 4:4), pri Olimpiji pa je Deon Thompson zbral 21 točk.

Ko so Turki že v četrti minuti povedli z 11:5 in 13:5, je kazalo, da bo to le igra mačke z mišjo. Toda Ljubljančani so pokazali borbeno predstavo, ki jih je nagradila s priključkom. Že do konca prve četrtine so prednost Turkov praktično izničili, v 14. minuti pa s točkami Deona Thompsona in Borisa Rothbarta prišli le na točko zaostanka (24:25). Domači strateg je vzel minuto odmora, ki je takoj zalegla. Galatasaray je namreč zadel sedem točk zapored in ušel na dotlej najvišjo prednost (32:24), a ob novih napakah v igri in dobri ljubljanski predstavi se mu vseeno ni uspelo odlepiti. Na glavni odmor je odšel le s štirimi točkami prednosti.

Toda kmalu po začetku tretje četrtine se je Olimpijina ladja začela dokončno potapljati. V 24. minuti so Turki povedli za deset točk (47:37), nato pa praktično iz minute v minuto višali prednost ter v zadnjih deset minut vstopili s prednostjo 15 točk. Vse bolj utrujeni Ljubljančani – v Carigrad so dopotovali z deseterico – v zadnjih desetih minutah niso mogli uprizoriti čudeža. Gostitelji so brez težav zmaje držali na zelo varni razdalji, najvišjo prednost pa dosegli prav ob končnem rezultatu.

"Svojim fantom nimam česa očitati. Tri četrtine tekme proti mnogo boljšemu nasprotniku smo bili enakovredni. Normalno je, da je v določenem delu tekme igralcem zmanjkalo moči. Znova smo v tretji četrtini naredili preveč napak. Pohvale gredo mlademu Kastratiju za odlično predstavo, tudi centra sta danes dobro opravila svoje delo. Manj sem bil danes zadovoljen z branilci in njihovim strelskim učinkom," je po tekmi povedal trener Olimpije Sašo Filipovski.

Galatasaray – Union Olimpija 80:59 (18:16, 39:35, 59:44)

KOMENTARJI (29)

bootsy
15. 12. 2011 17.51
olimpija se neki gre evroligo pa ima kader po proračunu ki bi bil zmožen konkurirati za višja mesta v evrocupu ali pa samo v evrochallengu. Lahko priznamo da bi vodilni evrolige že zdavnaj spodili olimpijo iz tekmovanja če nebi imeli uspehov iz let 1993 do 1999. in tudi v teh letih olipija nebi imela renomeja če zanjo nebi igrali košarkarji tipa nesterovič milič tušek stepanija bečirovič brezec mcdonald b. udrih in še drugi. Kje je tista znana šola olimpije, ki je znala najti talent v slovenskih igralcih in jih pripeljati v klub ki so potem uspeli. Sedaj pa se zatekajo samo in še enkrat samo tujcem. Ampak res pa je da je olimpija začela usihati takrat ko je na slovenskem košarkarskem trgu zmankalo pravih košarkarskih talentov naših slovenskih fantov. če sedaj pogledamo je stanje katasrofalno mlada in dokaj no res dokaj kakovostna sta z. dragič in mogoče po letošnih prikazanih igrah Prepelič. in katerega mladega slovenskega igralca, ki po učinku iztopa ima olimpija? Tle se je mal zazamiselt. In tudi kaj bomo mi imeli v slo reprezentanci čez pet let ko bo šlo precej sedanjih reprezentantov v pokoj al bo jagodnik pri 42 še vedno nosil dres reprezentance in olimpije in bo bil najboljši borec in igralec. In olimpija ni bit sam ponosen češ mi pa igramo v evroligi drugi so pa vaške ekipe in nevem kaj. Kuker klub olipija deluje po organizaciji je glih ta klub vaški. Od katerega slovenskega kluba slišite toliko negativnih šovov kot pa iz olimpije? Bol je igrat v ligah kjer konkuriraš usem in se lahko na vsaki tekmi boriš za zmago kot pa že v naprej vedeti da če boš zgubil z manj kot dvajsetimi točkami na tekmi bo to uspeh. Resnici na ljubo prokom bi lahko premagala tako helios kot zlatorog in krka
+3
ahh olimpija , upam da bodo čimprej povrln denar ki so ga dolžni in spet sestavil ekipo ki nas bo navduševala . se še spomnite sezone ko je še igral bečirovič . bili smo že v top 16 in z kinderjem igrali za vstop v final 4 . prva tekma pri njih , zadnji naš napad , bečirovič zadane trojko , povedemo za 2 , v zadnji sekundi manu ginobili teče čez celo igrišče ter zadane trojko za zmago . . . . my point , take tekme so bile užitek gledati in upam da jih bomo nekoč spet lahko . PS. Lepo je tudi krko videti kako nabira zmage v eurocupu tko da , čim več slo. ekip v evro tekmovanjih in jadranski ligi pa bo situacija drugačna .
meglic91
15. 12. 2011 16.11
+1
bolje bi bilo da bi tudi olimpija igrala eurocuou kot krka...na začetku sezone so se navijači olimpije smejali krki ker igra v malo lažji ligi...ampak vseeno raje gledam dobro košarko in vedno lahko upaš na zmago ko gledaš pa olimpijo pa samo upaš da nebo zgubila za več kot 20 točk