Chicago, 09. 05. 2015 08.40 |

Prvi zvezdnik NBA moštva Chicago Bulls Derrick Rose je bil junak pomembne zmage nad Cleveland Cavaliers. Z zvokom sirene je dosegel trojko za končnih 99:96.

Zvezdnik NBA košarkarskega moštva Derrick Rose je imel pred tretjim obračunom s Cleveland Cavaliers dve veliki želji – zmago moštva in narediti potezo, ki si jo bodo privrženci Chicago Bulls zapomnili. Očitno je natančno vedel, kakšen dvoboj ga čaka, saj je zastavljeni cilj izpolnil. V izenačenem dvoboju, bolje so ga začeli gostitelji in prvo četrtino dobili s 24:18, je bil namreč mož odločitve.

Derrick Rose
Derrick Rose FOTO: Reuters

V zadnjih trenutkih dvoboja je s pomočjo table dosegel izjemno trojko in zagotovil bikom zmago z 99:96. Chicago proti Clevelandu vodi z 2:1 v zmagah. "Srečen sem in zadovoljen, da so mi soigralci dali žogo. Verjeli so vame. Podajajo mi, zaradi njih sem lahko pogumen in igram tako, kot najbolje znam. In ne, nisem računal na pomoč table," je po dvoboju dejal Rose, sicer s 30 točkami tudi prvi strelec zmagovalne zasedbe in dvoboja.

Na drugi strani je LeBron James dosegel 27 točk.

+0
rose se mi je pa zamiro....tisto zabijanje kralja in tra sh talking med lebronom in FRANCOSKIM KLOVNOM.. .o.k. ploski,sam ne se pa še pol smejat.tako da upam da se je naplosko.go go CAVS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
petervodeb
09. 05. 2015 13.53
-1
izjemen buzzer beater drosa. svaka cast. ampak serija je na 4 zmage in ne na 2. in navijaci bullsov do precej optimisticni. lebron ni bil tisti pravi danes. bo pa zato naslednjic
+5
Mu privoščim kljub temu da navijam za Lebrona. Toliko poškodb in usega si res zasluži met take momente. Bravo Rose!
JAMES23
09. 05. 2015 19.03
+1
DonMiltonFriedman
09. 05. 2015 10.50
-2
Ko sem gledal Noaha prvi polčas, mi je blo kr mal slabo. Gre prot košu, vrže pa k vrečo krompirja. V tablo, od katere pa se žoga odbije v božjo mater. Pau Gasol slaba tekma, vsi so začel porazno prvi polčas. Dobr, da sta se Butler pa Rose zbudila. Presenetil Mirotič v prvem polčasu, brez njega bi se Cavsi lahko odlepl. Dunleavy je pa tist igralec za piko na I poleg Butlerja in Rosea. Totalno švedrast, ampak z visokim bball IQjem. Nč, še 2 zmage in je to to. V polfinalu pričakujem Atlanta - Chicago. Vprašanje, če bo Wall sploh igral, pa tut z njim bo Atlanta zmagala po vsej verjetnosti. Na drugi strani pa GSW - Clippers. To bo zanimiv matchup, upam pa na finale Chicago - GSW.
petervodeb
09. 05. 2015 13.54
-1
gasol slaba tekma? ja seveda bo mrl slabo tekmo ce se je poskodoval. isto k kyrie. poskodval si je glezenj in pol tekme sepu po igrisvu
Hachi
09. 05. 2015 15.03
-1
naloga Noaha ni koš, ampak skok in obramba. ce si gledal tekmo, si lahko pazila, da je imel ze v prvem polcasu, ko je igral namesto Gasola ob Miroticu, kar 9 skokov, od tega 6 v napadu. za namecek je izsilil se prekrsek v napadu in odlicno postavljal blokade. Cavsi so se odlepili ze po prvi cetrtini, vendar je pa je v drugi cetrtini nastopil "antishow" LeBrona. v prvi cetrtini je imel tip kar 7 asistenc, no v drugi pa je zacel solirati, forsirati met in prodoro, za namecek pa izgubljati zoge. se dobro, da mu vsaj dvakrat niso piskali cistega prekrska v napadu, pa bi ga morali. tako se je Chicago vrnil v igro in potem celo prevzel pobudo. Rose na zacetku zelo zadrzal, met obupen, no nato pa je koncno malo prisel k sebi. Kar se pa buzzerja tice, pa mislim, da se ni treba prevec hvaliti, ker je Rose v bistvu kos zgresil za precej. tole je samo sreca, da je predolga zoga koncala v tabli. eno je, ce zelis zadeti od table, drugo je ce vrzes na obroz in zadanes od table. seveda, steje pa samo kos in zmaga. Vsa cast bikom. upam, da jim uspe dobiti tole serijo in prav privoscil bi jim letos naslov, sploh Rose-u po toliko mesecih smole in poskodbah.
JAMES23
09. 05. 2015 18.24
-1
EJ HAJDI..ČLOVK MAL SE PA LE UMIR PA PUST KRALJA NAMIR.....NALOGA NOAHA JE POFU KAT LEBRONA IN NČ DRUZGA SE VID DA NE SPREMLAŠ DOLG LIGE NBA.
TheBeast01
09. 05. 2015 23.19
Moje mnenje je, da je edino pravilno, da Noah dobesedno drka Jamesa v glavo tok k mu sodniki pustijo. Če hošš zmagat v taki seriji morš dobesedno izkoriščat vsa sredstva k so ti na voljo