Derbi dna lestvice Hemofarmu

Vršac, 07. 03. 2012 22.30 |

Košarkarji Zlatoroga so v 23. krogu lige Aba v gosteh izgubili proti Hemofarmu s 54:58 (18:13, 25:36, 40:50). Najučinkovitejši pri Laščanih je bil z 11 točkami Nejc Strnad.

V derbiju z dna prvenstvene lestvice so več zbranosti ob koncu pokazali gostitelji, ki so sicer zadnjo zmago zabeležili januarja. Hemofarm je še pred zadnjo četrtino vodil kar deset točk, a v ključnih trenutkih tekme so se gostje povsem približali. Le osem doseženih točk v zadnjih desetih minutah bi domače skoraj stalo zmage, gostje so jih v zadnji četrtini vknjižili 14, a so bile roke domačih igralcev v ključnih prostih metih le dovolj mirne, da je Hemofarm dosegel šesto zmago (ob 17 porazih), medtem ko se je Zlatorog moral zadovoljiti z 21. porazom (ob le dveh zmagah).

Košarkarji Zlatoroga so izgubili v Vršcu.
Košarkarji Zlatoroga so izgubili v Vršcu. FOTO: Damjan Žibert

V vrsti domačih sta bila v izdihljajih tekme, Hemofarmu se sicer še vedno pozna odhod Ivana Maraša v Belgijo, ekipa pa tudi zato še ni našla svojega ritma, s prostimi mesti uspešna Marko Šutalo in Mladen Pantić, ki sta tako kljub slabši zadnji četrtini zadržala malenkostno prednost domačih. Slednji so bili sicer zelo "sramežljivi" z meti za tri točke, v 14 poskusih je le enkrat zadel Mladen Jeremić. Slednji je bil z 21 točkami tudi najboljši posameznik gostiteljev. V vrsti Zlatoroga, ti so sicer zadeli pet trojk, pa je bil z 11 točkami najbolj učinkovit Nejc Strnad.